Polki łatwo ograły Argentynki w pierwszym meczu World Grand Prix

, piątek, 5 sierpnia 2011

Od zwycięstwa rozpoczęły pierwszy weekend turnieju World Grand Prix siatkarki reprezentacji Polski. W inauguracyjnym spotkaniu rozegranym w Bydgoszczy Polki pewnie 3:0 pokonały Argentynę. Tym samym biało-czerwone dobrze zdały pierwszy poważny egzamin pod wodzą nowego trenera Alojzego Świderka

avatar
Joanna Wołosz razem z koleżankami bez problemów poradziła sobie z Argentynkami (@fot. plusliga-kobiet.pl)

W przekroju całego spotkania reprezentantki Polski pokazały, że są zespołem lepszym i posiadającym większy siatkarski potencjał. Rywalki z dobrej strony zaprezentowały się jedynie chwilami w pierwszej i trzeciej partii. Problemem Argentynek był jednak atak, w którym nie potrafiły przełożyć skuteczności osiągniętej poprzez niezły procent przyjęcia. Warto podkreślić, że spotkanie w pierwszej szóstce rozpoczęła środkowa Impelu Gwardii Wrocław Zuzanna Efimienko. 

 

Drugie spotkanie w ramach turnieju World Grand Prix reprezentacja Polski rozegra już w sobotę tj. 6 sierpnia. Polki zmierzą się tym razem z Dominikaną.

Polska - Argentyna 3:0 (20, 17, 22) 

Polska: Podolec, Konieczna, Kosek, Kasprzak, Radecka, Efimienko, Maj (libero) oraz Wołosz i Kwiatkowska.
Argentyna: Nizetich, Fresco, Gildenberger, Sosa, Carlotto, Curatola, Gaido (libero) oraz Boscacci, Castiglione , Jersonsky i Bortolozzi.


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 8 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.