Polak zdominował konkurs rzutu młotem

Andrzej Czech, wtorek, 13 sierpnia 2013

Paweł Fajdek został mistrzem świata. Złoty medal uzyskał dzięki rzutowi na 81,97 metr. Jest to pierwszy medal reprezentacji Polski na trwających mistrzostwach świata w Moskwie.

avatar
Radości Pawła Fajdka nie było końca (pzla.pl fot. Marek Biczyk)

24-latek do Moskwy przyjechał jako jedna z nadziei do medalu reprezentacji „Biało-Czerwonych”, mimo że obecny sezon nie należał do najbardziej udanych. Mistrzostwa te miały być jednak rehabilitacją dla reprezentanta Polski, po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Londynie.
Mistrzowski rzut oddany na 81,97 m, Fajdek uzyskał już w pierwszej próbie, od początku dając sygnał rywalom jak jest mocny. - To był mój dzień. Po pierwszym, fantastycznym rzucie, który wykonałem, zaskoczyłem nawet sam siebie. Wiedziałem, że to jest wynik, którego nikt nie zdoła poprawić. To jak bardzo w siebie wierzyłem i jak bardzo tego chciałem, doprowadziło mnie do tego, że wygrałem te zawody i zostałem mistrzem świata - powiedział tuż po zawodach. Wynik Polaka jest jednocześnie najlepszym na świecie rezultatem w tym sezonie. Rywale Polaka ostatecznie nawet nie zbliżyli się do osiągnięcia nowego mistrza. Sam Fajdek nie poprawił juz swojego osiągnięcia, ale w drugiej próbie zanotował drugi najlepszy wynik w całym konkursie (80,92). Srebrny medal zdobył Węgier Krisztian Pars uzyskując 80,30 m, natomiast trzecie miejsce zajął Czech Lukas Melich (79,36 m).
Drugi z Polaków, Szymon Ziółkowski skończył konkurs na dziewiątym miejscu (76,84 m).


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.