Polak zdominował konkurs rzutu młotem

, wtorek, 13 sierpnia 2013

Paweł Fajdek został mistrzem świata. Złoty medal uzyskał dzięki rzutowi na 81,97 metr. Jest to pierwszy medal reprezentacji Polski na trwających mistrzostwach świata w Moskwie.

avatar
Radości Pawła Fajdka nie było końca (pzla.pl fot. Marek Biczyk)

24-latek do Moskwy przyjechał jako jedna z nadziei do medalu reprezentacji „Biało-Czerwonych”, mimo że obecny sezon nie należał do najbardziej udanych. Mistrzostwa te miały być jednak rehabilitacją dla reprezentanta Polski, po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Londynie.
Mistrzowski rzut oddany na 81,97 m, Fajdek uzyskał już w pierwszej próbie, od początku dając sygnał rywalom jak jest mocny. - To był mój dzień. Po pierwszym, fantastycznym rzucie, który wykonałem, zaskoczyłem nawet sam siebie. Wiedziałem, że to jest wynik, którego nikt nie zdoła poprawić. To jak bardzo w siebie wierzyłem i jak bardzo tego chciałem, doprowadziło mnie do tego, że wygrałem te zawody i zostałem mistrzem świata - powiedział tuż po zawodach. Wynik Polaka jest jednocześnie najlepszym na świecie rezultatem w tym sezonie. Rywale Polaka ostatecznie nawet nie zbliżyli się do osiągnięcia nowego mistrza. Sam Fajdek nie poprawił juz swojego osiągnięcia, ale w drugiej próbie zanotował drugi najlepszy wynik w całym konkursie (80,92). Srebrny medal zdobył Węgier Krisztian Pars uzyskując 80,30 m, natomiast trzecie miejsce zajął Czech Lukas Melich (79,36 m).
Drugi z Polaków, Szymon Ziółkowski skończył konkurs na dziewiątym miejscu (76,84 m).


źródło: brak danych


Proste pytanie: 1 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
Sonda
Mundial 2018 w Rosji: Czy Polska wyjdzie z grupy??