Polak wygrał Raw Air i zapewnił sobie Kryształową Kulę

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 19 marca 2018

To był podręcznikowy przykład sportowej dominacji. Kamil Stoch był nieosiągalny dla innych skoczków podczas minicyklu Raw Air i świetnymi występami w ostatnich dniach zapewnił sobie już Kryształową Kulę. To jego drugi triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

avatar
Kamil Stoch zwyciężył w mini-cyklu Raw Air, a świetnymi występami w Skandynawii zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (fot. archiwum)

– Chciałem dzisiaj zrobić swoje. Czułem piętno tych ostatnich dni i chciałem dobrze zakończyć ten turniej, skokami na solidnym poziomie. Jestem bardzo zadowolony i dumny z utrzymania wysokiego poziomu od początku do ostatniego skoku. Walka była duża, toczyła się do końca – mówił Kamil Stoch po ostatnim konkursie w ramach Raw Air. Na zakończenie rywalizacji na mamuciej skoczni w Vikersund Polak był szósty, ale to wystarczyło mu do triumfu w rozgrywanym w Norwegii turnieju i przede wszystkim do zapewnienia sobie tytułu najlepszego skoczka sezonu 2017/2018. Polak ma już ponad 200 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Niemcem, Richardem Freitagiem, a do zakończenia rywalizacji zostały dwa konkursy indywidualne. – Wytrzymałem tę rywalizację nie robiąc nic więcej niż umiem. Dziękuję kolegom z drużyny oraz sztabowi za jego pracę przez cały sezon. Tylko dzięki nim mogę się rozwijać i jestem tu gdzie jestem. Jestem tym kim jestem również dzięki mojej żonie i mogę w pełni korzystać z dóbr, które są mi dawane – podsumował swój sukces Kamil Stoch. W niedzielę uśmiech pojawił się także na twarzy Norwega Roberta Johanssona, który wygrał zmagania w Vikersund, a na podium stanęli także jego rodacy – Andreas Stjernen i Daniel Andre Tande. Piotr Żyła był 12., Dawid Kubacki 16., Stefan Hula 17., a Jakub Wolny 27. Dopiero 31. miejsce zajął Maciej Kot. Konkurs w Vikersund był ostatnim aktem trwających od 9 marca zmagań w Norwegii.

AGATA WALICKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 9 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment