Polacy w najlepszej czwórce MŚ!

, piątek, 19 września 2014

Czwarty tie-break z rzędu na Mistrzostwach Świata rozegrała polska reprezentacja i czwarty raz mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Tym razem ważnego z kilku powodów, w tym z tego najważniejszego, czyli awansu do półfinału. Rosja? Mistrzowie IO zagrają o... piąte miejsce.

avatar
Polacy nie dali szans Rosjanom. Kolejną przeszkodą będzie reprezentacja Niemiec (@fot. fivb.org)

Nowakowski wrócił na MŚ
Po środowym wyniku meczu Brazylii z Rosją wiadomym było, że o tym, kto obok obrońców mistrzowskiego tytułu awansuje do najlepszej "czwórki", zadecyduje bezpośrednie starcie polsko-rosyjskie. Szczelnie wypełniona Atlas Arena od samego początku dała jasno do zrozumienia, że w czwartek taryfy ulgowej po prostu nie będzie. Zanim spotkanie na dobre się rozpoczęło, gwizdy przywitały zarówno samych siatkarzy Sbornej (Alexey Spiridonov dostał po głowie i uszach w szczególności) podczas prezentacji, jak i w momencie odgrywania ichniego hymnu. Tego drugiego akurat mimo wszystko popierać nie mam zamiaru. Po chwili zreflektowali się co poniektórzy, zagłuszając buczenie i gwizdy oklaskami. Emocje były również na boisku. Biało-czerwoni pokazali jednak, że gra pod ciśnieniem, jest dla nich chlebem powszednim. Osobiście cieszy mnie przebudzenie Piotrka Nowakowskiego. Środkowy poza 10 punktami w całym spotkaniu, mocno wymęczył rywali swoją zagrywką, o wielu ważnych wyblokach nie wspominając. "Pit" chyba wreszcie wrócił.

Zakończyli jak mężczyźni
Po dwóch wygranych setach Polacy przypieczętowali awans i zrobiło się... jak na wakacjach w Mielnie. Bez alkoholu co prawda, ale z uśmiechami od ucha do ucha i ogólnym rozluźnieniem. Po drugiej stronie siatki podrażniony rosyjski niedźwiedź (i nie mowa tu o pewnym dżentelmenie z parametrami 218 cm wzrostu) zabrał się wówczas do uratowania... czegokolwiek w tym spotkaniu, stosunkowo łatwo wygrywając partię numer trzy. W czwartej postawiliśmy większy opór, ale również skończyło się pomyślnie dla Rosjan. Piąty set pokazał jednak charakter reprezentacji trenera Antigi. Pomimo pewnego awansu, siatkarze ponownie zebrali się w sobie i postawili rywala w szeregu. Takie zwycięstwo cementuje bowiem przekonanie o swojej mocy i nakręca na kolejne wyzwania. O półfinałowym rywalu, czyli Niemcach, biało-czerwoni będą myśleć już od piątku. Wówczas dotrą także do mekki polskiej siatkówki, czyli katowickiego Spodka. Przed startem turnieju wielu marzyło, żeby właśnie tam znalazła się nasza reprezentacja. Teraz sen zaczyna stawać się rzeczywistością...

Przegrywać trzeba umieć
Na koniec jeszcze dwa zdania o Spiridonovie. Krótko po zakończeniu meczu pojawiła się informacja o opluciu jednego z polskich kibiców przez krewkiego siatkarza Sbornej. Czy to prawda, czy też kolejna próba podkręcenia atmosfery, tego nie wiadomo. Przegrywać jednak też trzeba umieć. Brak klasy jednego człowieka nie może rzutować na obraz całej kadry, tak, jak w przypadku kilku Brazylijczyków, po porażce z Polakami. Faworytom jednak nerwy wyraźnie puszczają, a spory wpływ może mieć fakt, że gospodarz, który miał być tylko groźny, staje się... Pompowania koniec. Ciekawostka? Proszę bardzo, w najlepszej "czwórce" MŚ nie znalazła się żadna reprezentacja z "czwórki" ubiegłorocznych ME (Rosja, Włochy, Serbia, Bułgaria). Przed polskimi kibicami piątek na złapanie oddechu. Weekend zapowiada się bowiem iście nerwowy. Pod względem siatkarskim, kto wie, może nawet historyczny.  

GRUPA H
Polska – Brazylia 3:2 (22, -22, -14, 18, 15)
Rosja – Brazylia 0:3 (-22, -20, -21)
Polska – Rosja 3:2 (22, 22, -21, -22, 11)

1. Polska        4          6:4
2. Brazylia     4          5:3
3. Rosja           1          2:6

GRUPA G
Francja – Niemcy 3:0 (15, 24, 22)
Iran – Niemcy 0:3 (-15, -21, -19)
Francja – Iran 3:2 (20, 23, -22, -19, 9)

1. Francja      5          6:2
2. Niemcy       3          3:3
3. Iran             1          2:6

Mecz o 5. miejsce: Iran – Rosja (13:40)
Półfinały: Francja – Brazylia (16:40), Niemcy – Polska (20:25)*
*wszystkie wyżej wymienione mecze w najbliższą sobotę (tj. 20.09) 


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.