Polacy przegrywają z Brazylią

, sobota, 8 czerwca 2013

Nie udał się polskim siatkarzom debiut w tegorocznej Lidze Światowej. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego przegrali w pierwszej kolejce „światówki” z Brazylią 1:3. Mecz rozgrywany był na warszawskim Torwarze.

avatar
Bartosz Kurek zdobył 15 punktów, ale nie zaliczy meczu z Brazylijczykami do udanych (@ fot. K. Ziółkowski)

Z przebiegu całego spotkania nie można jednak powiedzieć, że nasi reprezentanci nie chcieli. Oprócz czwartej partii, w której rywale kompletnie nas rozbili, biało-czerwoni toczyli wyrównany bój z ekipą słynnego trenera Bernardo Rezende. Polacy mieli problem przede wszystkim ze skończeniem swoich ataków. Odpowiedniej mocy nie miał m.in. Zbigniew Bartman, od którego w roli atakujące, oczekiwać trzeba zdecydowanie więcej. Do tego skutecznie z gry wyłączony został Piotr Nowakowski, który zdobył zaledwie trzy oczka, co dla młodego środkowego jest wynikiem co najmniej niepokojącym.

Szansa na rewanż już w niedzielę. Biało-czerwoni zmierzą się ponownie z Brazylią, tym razem jednak w Atlas Arenie w Łodzi. Początek pojedynku o godzinie 20:15.

PIĄTEK
POLSKA – BRAZYLIA 1:3 (-22, -20, 22, -15)
Polska: Nowakowski, Kurek, Bartman, Kubiak, Żygadło, Możdżonek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Ruciak, Wrona, Winiarski, Drzyzga.
Brazylia: Bruno, Vissotto, Lucas, Eder, Lucarelli, Dante, Mario (libero) oraz Wallace, William, Fonteles.

W pozostałych meczach grupy A: Francja – Bułgaria 2:3 (-21, 14, 21, -22, -11); USA – Argentyna 1:3 (-18, -21, 22, -24)


źródło: własne


Proste pytanie: 1 + 5 =


Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.