Polacy pokonali Kamerun w Ostrowcu Świętokrzyskim

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Reprezentacja Polski w miniony weekend rozgrywała mecz towarzyski z Kamerunem. Podjęto decyzję, że niezależnie od sytuacji, zostaną rozegrane cztery sety. Wszystkie z nich wygrali nasi siatkarze, zwyciężając w niedzielnej batalii w stosunku 4:0.

W miniony weekend reprezentacja siatkarzy sprawdziła się w sparingach z Kamerunem. Oba mecze wygrali biało-czerwoni (fot. W. Nowak)

Początkowo Polacy mieli grać z Czechami, ale sytuacja uległa zmianie, gdy okazało się, że nasi południowi sąsiedzi mogą nie wystawić swojego najmocniejszego składu. Zdecydowano się na Kamerun, zespół zawsze dobrze przygotowany pod względem kondycji. Na miejsce meczu Polska – Kamerun wybrano Ostrowiec Świętokrzyski. Początek niedzielnego starcia należał do gości. W ich grze można było dostrzec energię, a także siłę uderzenia. Polacy w tym czasie popełniali swoje błędy i nie weszli dobrze w to spotkanie. Przez długi okres seta prowadzili Kameruńczycy, ale pod koniec ekipa Vitala Heynena zdołała doprowadzić do wyrównania, a ostatecznie grę prowadzono na przewagi. Lepsi byli nasi zawodnicy, zwyciężając 31:29. Druga i trzecia odsłona rywalizacji to już swobodniejsza gra reprezentacji Polski. Pojawiły się kończące ataki w naszej drużynie, co wywoływało radość u samych siatkarzy po poszczególnych akcjach. W drugiej partii zwyciężyliśmy 25:17, a w trzeciej – 25:18. Pomimo prowadzenia 3:0, rozegrano jeszcze jednego seta. Było to wynikiem ustaleń szkoleniowców przed meczem. Niezależnie od rezultatu, umówili się na przynajmniej cztery odsłony niedzielnego spotkania. Po początkowym prowadzeniu Kamerunu w tym secie, Polacy zdołali uporządkować swoją grę i doprowadzili do remisu 11:11. Od tego momentu podopieczni Vitala Heynena byli skuteczniejsi od przeciwników i wygrali 25:20. Triumf 4:0 nad Kamerunem jest niewątpliwie sukcesem reprezentacji Polski, będącej na początku okresu przygotowawczego do mistrzostw świata, które we wrześniu odbędą się we Włoszech oraz Bułgarii. Dzień wcześniej, w sobotę, nasi zawodnicy zagrali także z Kameruńczykami. To był jednak mecz bez kamer i udziału publiczności. Polacy wygrali w nim 3:1. Drużynę prowadzoną przez Vitala Heynena w akcji zobaczymy znowu w Krakowie podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Tam w dniach 24- -26 sierpnia zagrają z Kanadą, Francją oraz Rosją. Następnie czeka ich sparing 4-5 września w Szczecinie z Belgami.