Polacy po bardzo zaciętym meczu pokonali Portugalię

Choć po pierwszej połowie nasi koszykarze przegrywali z Portugalczykami siedmioma "oczkami", udało im się ostatecznie wygrać 81-73. Po raz kolejny klasę pokazał Łukasz Koszarek, który zakończył mecz z 18. punktami.

Pierwsze dwie kwarty były dla "biało-czerwonych" nieudane. Obronę strefową zaproponowaną przez trenera Alesa Pipana, Portugalczycy z łatwością rozbijali szybkimi podaniami po obwodzie i rzutami z pół- i pełnego dystansu. Polacy nie znajdowali odpowiedzi na skuteczną grę rywali w ofensywie. Po 20 minutach mieliśmy zatem wynik 29-36.

Początek drugiej części to koncertowa gra naszych reprezentantów. Drogę do kosza zaczęli znajdować w końcu najskuteczniejsi dotychczas Szewczyk i Koszarek, a ważne punkty dorzucił rezerwowy Berisha. Przeciwnikom zaczęła udzielać się nerwowość, popełniali łatwe faule i straty. Ostatni moment napięcia przypadł na początek czwartej kwarty, kiedy Portugalczycy wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Później jednak dwie skuteczne akcje Polaków (w tym 2+1 Hrycaniuka) przyniosły zwiększenie dystansu, który udało się utrzymać do końca meczu. To pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny na litewskim EuroBaskecie. Nasi dzisiejsi rywale pozostają bez wygranej.

Jutro przerwa w rozgrywkach grupy A. Kolejny mecz Polacy rozegrają w niedzielę z Turcją.

Portugalia - Polska 73-81

(13:10, 23:19, 13:20, 24:32)

Polska: Koszarek 18; Berisha 16; Szewczyk 13; Leończyk 11; Kelati, Hrycaniuk 8; Skibniewski 4; Łapeta 2; Szczotka 1; Wiśniewski, Waczyński, Pamuła 0

KS

Rozpoczynają się ME

Starciem z Hiszpanią w Poniewieżu zainauguruje litewski EuroBasket 2011 nasza reprezentacja. Osłabieni brakiem Marcina Gortata Polacy mają znikome szanse na sukces.

Skandal w kadrze

W piątek nasza kadra, stawiana w roli murowanego faworyta do złotego medalu mistrzostw Europy do lat 18, przegrała ćwierćfinał z Włochami 52:70. Fatalna, kompromitująca gra biało-czerwonych szokowała wszystkich.

Polska wygrała grupę!

Dzisiejsze zwycięstwo 82:65 nad reprezentacją Niemiec zapewniło biało-czerwonym pierwsze miejsce w swojej grupie przed ćwierćfinałami! Bohaterem polskich juniorów został Jakub Koelner, który zdobył 17 punktów przy 100-procentowej skuteczności – 5/5 za trzy i 1/1 za dwa.

Serbia na kolanach

Znakomicie dysponowana juniorska reprezentacja Polski ograła Serbów 70:61, odnosząc czwarte zwycięstwo w piątym spotkaniu mistrzostw Europy do lat 18. Nie do zatrzymania był Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 22 punkty, w tym 16 w pierwszej połowie!