Polacy nadal liderem PŚ

, wtorek, 29 listopada 2011

Polscy siatkarze nie zwalniają tempa. Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw zakończyli trzecią rundę Pucharu Świata. Nasi siatkarze w ostatnim spotkaniu serii – nie bez problemów – pokonali reprezentację Egiptu. Bohaterem mecz został środkowy Piotr Nowakowski, zdobywca nagrody MIP, który swoją grą powodował, że przed oczami rywali zamiast nadziei na dobry wynik, pojawiały się przysłowiowe… egipskie ciemności.

Polscy siatkarze mieli sporo powodów do radości po meczu z Egiptem. Łatwo nie było, ale trzy punkty są! (@ fot. fivb.org)

Dwa pierwsze sety miały niemal identyczny przebieg. Podobnie było zresztą ze… składem wyjściowym trenera Anastasiego. Włoski szkoleniowiec wysłał do boju bowiem tą samą szóstkę, co we wczorajszym meczu z USA. Polacy początkowo prowadzili, aby następnie w prosty sposób stracić przewagę i… gonić na złamanie karku w końcówce. Egipcjanie dwukrotnie stracili – wydawałoby się – wygrane sety i… stracili nieco chęci do gry. Polacy wyszli natomiast w pierwszej partii z wyniku 18:21 (ostateczne zwycięstwo do… 21) oraz 19:23 (wygrana na przewagi do 24).

Lekiem na całe zło polskiego braku koncentracji oraz rozluźnienia był…. Piotr Nowakowski. Po raz kolejny potwierdziło się, że biało-czerwony środkowy rozgrywa jeden z najlepszych turniejów w karierze, słusznie zbierając świetne recenzje za swoje występy. Wysokie noty otrzymał również po meczu z Egiptem, gdzie mocno wdał się popularnym „Faraonom” we znaki. Trudna techniczna zagrywka i skuteczny blok z pewnością zostaną w egipskich głowach na długo. Dodatkowo jeszcze atak na nieosiągalnym pułapie… trzeciego piętra, przy bloku na poziomie drugiego siatkarskiego poziomu. Nawet nieco słabsza dyspozycja dnia Michała Winiarskiego, czy Zbigniewa Bartmana – nie była więc tego dnia problemem.

Polacy dzięki wygranej nad Egiptem niezależnie od wyników pozostaną na pozycji lidera Pucharu Świata. Przed biało-czerwonymi teraz dwa dni przerwy. Już dziś Polacy wyjeżdżają jednak do Tokio, gdzie od piątku rozpoczną ostatnią – czwartą – fazę turnieju. Wtedy to nasi siatkarze przejdą prawdziwy egzamin dojrzałości, kolejno z: Włochami, Brazylią i Rosją.

W pozostałych meczach: Kuba - Rosja 1:3 (-23, 25, -18, -12), Iran - Chiny 0:3 (-19, -19, -17), Argentyna - Włochy 1:3 (34, -20, -19, -20).

POLSKA – EGIPT 3:0 (21, 24, 21)
Polska: Nowakowski (MIP), Możdżonek, Kurek, Winiarski, Żygadło, Bartman, Ignaczak (libero) oraz Kubiak, Zagumny.
Egipt: Abdelhay, Abouelhassan, Atia, Afifi, Badawy, Ketat, Moawad (libero) oraz Ahmed, Haikal, Issa, Abd El Kader, Abel.

źródło: własne/fivb.org/Polsat Sport

Proste pytanie: 3 + 6 =