Polacy idą jak burza

, piątek, 6 lipca 2012

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Taki jest bilans reprezentacji Polski podczas Final Six Ligi Światowej rozgrywanej w Sofii. Stolica Bułgarii jest póki co kompletnie zdominowana przez biało-czerwone barwy, zarówno na boisku, jak i na... trybnuach. Mówiąc krótko: Polska - Kuba 3:0! 

avatar
Nasi siatkarze mogą liczyć na wsparcie bardzo licznej grupy polskich kibiców (@ fot. fivb.com)

Polscy siatkarze po raz kolejny udowodnili, że nie bez powodu uważani są za jednych z faworytów do olimpijskiego złota w Londynie. Zanim jednak Bartosz Kurek i spółka wybiorą się do Wielkiej Brytanii, mają zamiar zwyciężyć podczas Final Six Ligi Światowej. Póki co nasi siatkarze są na jak najlepszej drodze. Po zwycięstwach nad Brazylią oraz Kubą, podopieczni trenera Andrei Anastasiego awansowali do półfinału tej prestiżowej imprezy. Tam czekać będzie jeden z trójki: Bułgaria, USA i Niemcy. W tym wypadku jednak tendencja jest zupełnie inna, aniżeli jeszcze kilka lat wstecz. Teraz to nikt nie chcę trafić na biało-czerwonych! 

Cały mecz do obejrzenia tu: http://www.laola1.tv/en/int/volleyball/fivb-/poland-cuba/video/204-2393-89435.html

Polska - Kuba 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

Polska: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman, Żygadło, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Jarosz, Zagumny i Kubiak.

Kuba: Leon, Mesa, Bell, Bisset, Quintana, Diaz, Gutierrez (libero) oraz Estrada, Leyva, Fiel i Fundora.

Aktualizacja: Wiadomo już, że przeciwnikami Polaków w walce o wielki finał będą Bułgarzy. Mecz z gospodarzami turnieju odbędzie się w sobotę (tj. 7 lipca) o godzinie 19:45. Miejmy nadzieję, że naszym przeciwnikom nie będą pomagać ściany, jak to bywało w poprzednich latach podczas spotkań w Bułgarii. W drugim półfinale (16:30) USA zmierzy się z Kubą. 


źródło: własne/laola1.net


Proste pytanie: 6 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.