Podsumowanie sezonu w jeleniogórskiej klasie okręgowej

Arkadiusz Barski, wtorek, 26 czerwca 2018

Victoria Ruszów oraz BKS Bolesławiec – to zespoły, które po raz drugi z rzędu świętują awans do wyższej ligi. Odmienne nastroje panują w Wojcieszowie i Zebrzydowej. O tym, co działo się w minionym sezonie na boiskach jeleniogórskiej okręgówki, piszemy w krótkim podsumowaniu.

avatar
Victoria Ruszów wywalczyła historyczny awans do czwartej ligi. W górnym rzędzie od lewej: Rafał Zaręba, kierownik drużyny Ryszard Gunia, Robert Wołek, Robert Grzelakowski, Bartosz Biliński, Dariusz Dziewiątak, Dawid Graczyk, Marcin Kostek, Kamil Matusiak, Michał Bury, Bartłomiej Stelwach, prezes Dariusz Stelwach. W dolnym rzędzie od lewej: Piotr Stefański, Piotr Pirszel, Bartosz Kopania, Semir Ahmed, trener Artur Sobczyk, Łukasz Kusiak, Hassen Ahmed, Jhonatan Borges, Gabriel Lima. (fot. Janusz Droś)

15 bramek – Bartosz Stelwach, 10 – Łukasz Kusiak, Jhonatan Da Silva Borges, 6 – Piotr Stefański, Bartosz Kopania, 5 – Semir Idris Ahmed, 4 – Dariusz Dziewiątak, 2 – Hassen Idris Ahmed, Alex Oliveira, 1 – Rafał Zaręba, Michał Kowal, Jarosław Matwiejczyk (Orzeł, samobójcza), Konrad Muzal (Piast, samobójcza).

Victorii w końcówce sezonu przytrafiło się kilka słabszych spotkań, ale jej triumf w rozgrywkach nie był zagrożony. Zespół dyktował warunki i utrzymywał przewagę nad resztą stawki. Zespół do historycznego awansu poprowadził Bartosz Stelwach, który w całym sezonie zdobył 15 bramek. Dodajmy, że w przyszłym sezonie Victorię poprowadzi nowy trener. Artura Sobczyka zastąpi Wojciech Drożdż, który jest jednocześnie trenerem koordynatorem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. W przeszłości pracował jako pierwszy trener m.in. w Chrobrym Głogów, Arce Nowa Sól, Piaście Iłowa czy Koronie Kożuchów. W Czarnych Żagań był asystentem Zbigniewa Smółki, obecnego szkoleniowca Arki Gdynia.

GRZEGORZ BEREZIUK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.