Podsumowanie roku w sportach motorowych

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 11 lutego 2013

Najlepsi zawodnicy sportów motorowych Dolnego Śląska otrzymali puchary za sukcesy w roku 2012. W niedzielę we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie minionego sezonu, w którym uczestniczyli kierowcy, działacze i członkowie zarządu Polskiego Związku Motorowego.

avatar

Na początku uroczystości prezes ZO PZM - Lucjan Korszek przedstawił sprawozdania z poszczególnych dyscyplin sportu. Wskazywał także na największe sukcesy w żużlu, kartingu, sporcie motocyklowym i samochodowym, do których można zaliczyć Indywidualne Mistrzostwo Polski Tomasza Jędrzejaka na żużlu, drużynowe wicemistrzostwo Polski TMSM Sparta w trialu, zwycięstwo w Rajdowym Pucharze Polski Sylwestra Płachytki z Kłodzka i  klubowy triumf Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej w Rajdowym Pucharze Polski.

Działacze odnieśli się także do kwestii organizacyjnej i popularyzacji motorsportu na Dolnym Śląsku. – Można zaobserwować znaczną poprawę w jakości organizowanych imprez, na co wpływ miały szkolenia klubowe i okręgowe. Poprawiło się bezpieczeństwo, rywalizacja kierowców lepiej odzwierciedla ich umiejętności i  jest bardziej wyrównana – powiedział Andrzej Skrzypczyński- przewodniczący komisji samochodowej.  Poruszano również kwestie turystyki i bezpieczeństwa.

 Po krótkiej przerwie rozpoczęła się ceremonia wręczenia pucharów dla triumfatorów w Konkursowej Jeździe Samochodowej i w mistrzostwach strefy południowo-zachodniej w trialu. KJS to zawody popularyzujące sport samochodowy wśród amatorów. W ramach KJS rozegrano 7 imprez, które składają się na Dolnośląskie Mistrzostwa Okręgu. Rywalizacja toczyła się w pięciu klasach ( w tym jednej dla zawodowców). Wśród triumfatorów znaleźli się: Kamil Bober (klasa I), Damian Lis (klasa II), Przemysław Rudzki (klasa III), Dariusz Zawada (klasa IV) i Wojciech Kołodziej (klasa dla zawodowców). Puchary otrzymali także piloci.

Nagrodzono również najlepszych motocyklistów Dolnego Śląska w trialu w strefie południowo-zachodniej, na którą składają się okręgi Polskiego Związku Motorowego stacjonujące w Poznaniu, Zielonej Górze, Opolu, Katowicach i Wrocławiu. Bardzo dobrze spisali się tu wrocławscy motocykliści: mistrzem strefy w klasie otwartej został Dariusz Błaszczyk. Ten sam tytuł tylko w klasie weteran wywalczył Mariusz Ambrożewicz, a klubowym mistrzem strefy została Sparta Wrocław.

Spotkanie zakończyła dyskusja na temat poprawienia funkcjonowania sportów motorowych w okręgu dolnośląskim. Głosy w dyskusji zajmowali zawodnicy, którzy apelowali do władz poszczególnych klubów o wypromowanie i uatrakcyjnienie zawodów z cyklu KJS. - Dlaczego mistrzowie poszczególnych klas nie mogą jechać jako auta funkcyjne w rajdach mistrzostw Polski na Dolnym Śląsku? Byłoby to dla nas bardziej atrakcyjne i przyciągnęłoby więcej chętnych kierowców. Bo na razie jeździmy ponad 100 km na każde zawody po całym Dolnym Śląsku i dostajemy tylko puchary - mówił Damian Lis- zwycięzca w roku 2012.

W rozpoczynającym się sezonie najważniejszymi imprezami szczebla centralnego będą 3 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: Rajd Świdnicki, Rajd Karkonoski i Rajd Dolnośląski. Ponadto rozegrane zostaną rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a także 65. Międzynarodowy Rajd Sudecki, który jest najstarszą i największą imprezą motocyklową w Polsce.

Paweł Szymczak


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.