Podnoszenie ciężarów: tytuł DMP dla Budowlanych Opole

, poniedziałek, 18 listopada 2013

Miniony weekend na Dolnym Śląsku stał pod znakiem podnoszenia ciężarów. We Wrocławiu rozegrano ostatnie zawody II ligi, a w Polkowicach miała miejsce ostateczna rozgrywka w walce o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Zwyciężyła drużyna Budowlanych Opole na czele z Bartłomiejem Bonkiem, a za nią uplasował się Górnik Polkowice oraz Tarpan Mrocza.

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) Mistrzami Polski zostali sztangiści Budowlani Opole, na czele z Bartłomiejem Bonkiem

– Niespodzianki nie było. Budowlani Opole prowadzili w klasyfikacji przed tymi ostatnimi zawodami w Polkowicach i to ten zespół sięgnął po złoty medal – powiedział Szymon Kołecki, prezes PZPC. Tym samym ekipa z Opola po raz 22. sięgnęła po mistrzowski tytuł, co jest absolutnym rekordem. – Bardzo cieszymy się z kolejnego tytułu – powiedział po zawodach Bartłomiej Bonk. – Prawda jest taka, że przed sezonem nawet nie wiedziałem, czy w nim wystartuję. Nie wiedziałem, czy przez problemy osobiste będę się w stanie odpowiednio przygotować. Dlatego też nie stawiałem sobie żadnych celów. Wyszło jak wyszło i jestem bardzo szczęśliwy – mówił Bonk. W zwycięskim zespole oprócz Bartłomieja Bonka znaleźli się także: Daniel Dołęga, Kornel Czekiel, Mateusz Kasina, Sebastian Hoim, Łukasz Krawczyk. Wicemistrzostwo Polski zdobyli sztangiści Górnika
Polkowice, którzy wystartowali w składzie: Arkadiusz Michalski, Krzysztof Zwarycz, Adam Kraska, Arsen Kasabijew, Sylwester Kołecki, Patryk Augustyn. Na trzecim stopniu podium stanęła ekipa mistrza olimpijskiego z Londynu, Adriana Zielińskiego – Tarpan Mrocza: Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Szymon Skoczek, Michał Bednarski, Alan Dobroński, Łukasz Kwapisz.

Śląsk w elicie
We Wrocławiu natomiast rozegrano decydującą o awansie do grona elity III runda DMP drugiej ligi. Zawody od początku były wyrównane, a o cenne, dające awans punkty walczyły WKS Śląsk Wrocław oraz Impuls Warszawa. Nieco niespodziewanie obu faworytów pogodzili ciężarowcy Horyzontu Mełno, którzy zwyciężyli w stolicy Dolnego Śląska wynikiem 1706,9. To jednak dało ekipie z Mełna dopiero 3. lokatę w klasyfikacji generalnej po trzech rundach DMP. Awans do elity z 1. miejsca wywalczyli (drudzy we Wrocławiu) sztangiści Impulsu Warszawa oraz Śląska Wrocław, którzy w sobotnich zawodach zajęli 3. lokatę. – Cieszymy się z powrotu do grona pierwszoligowców. Wiedzieliśmy, że bez Przemysława Koterby nie mamy większych szans na przegonienie Impulsu Warszawa, ale chcieliśmy wyprzedzić w klasyfikacji końcowej pozostałych rywali i to się udało – mówił po zakończeniu zawodów szczęśliwy trener WKS Mirosław Chlebosz. W ekipie Śląska wyróżnili się Kacper Gorzelniak (255 kg w dwuboju) oraz wypożyczony z Nidy Nidzica 17-letni Krystian Augustyniak, który pobił w sobotę rekord życiowy w podrzucie (173 kg, 300 kg w dwuboju). – Mamy młodą drużynę i będziemy teraz próbowali budować ekipę na miarę Śląska Wrocław – dodaje Mirosław Chlebosz. Ozdobą sobotnich zawodów był występ pochodzącego z Oławy wielokrotnego medalisty MP, brązowego medalisty ME i trzykrotnego olimpijczyka Grzegorza Kleszcza. Doświadczony, 36-letni zawodnik (i jednocześnie prezes Józefovii Józefów) na pomoście radził sobie co najmniej przyzwoicie, osiągając 300 kg w dwuboju.

Klasyfikacja generalna DMP
I LIGA
1. KS Budowlani Opole (6068,6 pkt)
2. KPC Górnik Polkowice (5935,8)
3. MGLKS Tarpan Mrocza (5464,6)
4. MKS Start Grudziądz (5285,5)
5. KS Polwica Wierzbno (5205,9)
6. AKS Myślibórz (5204,9)
II LIGA
1. Impuls Warszawa (4978,4 pkt);
2. WKS Śląsk Wrocław (4966,5);
3. Horyzont Mełno (4929,8);
4. Józefovia Józefów (4912,6);
5. Budowlani Nowy Tomyśl (4559,3);
6. KS Raszyn (4068,4).
(Dwa pierwsze kluby awansowały do 1. ligi ciężarowców.)

ANDRZEJ CZECH


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.