Podnoszenie ciężarów: tytuł DMP dla Budowlanych Opole

, poniedziałek, 18 listopada 2013

Miniony weekend na Dolnym Śląsku stał pod znakiem podnoszenia ciężarów. We Wrocławiu rozegrano ostatnie zawody II ligi, a w Polkowicach miała miejsce ostateczna rozgrywka w walce o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Zwyciężyła drużyna Budowlanych Opole na czele z Bartłomiejem Bonkiem, a za nią uplasował się Górnik Polkowice oraz Tarpan Mrocza.

(Fot. K. Ziółkowski) Mistrzami Polski zostali sztangiści Budowlani Opole, na czele z Bartłomiejem Bonkiem

– Niespodzianki nie było. Budowlani Opole prowadzili w klasyfikacji przed tymi ostatnimi zawodami w Polkowicach i to ten zespół sięgnął po złoty medal – powiedział Szymon Kołecki, prezes PZPC. Tym samym ekipa z Opola po raz 22. sięgnęła po mistrzowski tytuł, co jest absolutnym rekordem. – Bardzo cieszymy się z kolejnego tytułu – powiedział po zawodach Bartłomiej Bonk. – Prawda jest taka, że przed sezonem nawet nie wiedziałem, czy w nim wystartuję. Nie wiedziałem, czy przez problemy osobiste będę się w stanie odpowiednio przygotować. Dlatego też nie stawiałem sobie żadnych celów. Wyszło jak wyszło i jestem bardzo szczęśliwy – mówił Bonk. W zwycięskim zespole oprócz Bartłomieja Bonka znaleźli się także: Daniel Dołęga, Kornel Czekiel, Mateusz Kasina, Sebastian Hoim, Łukasz Krawczyk. Wicemistrzostwo Polski zdobyli sztangiści Górnika
Polkowice, którzy wystartowali w składzie: Arkadiusz Michalski, Krzysztof Zwarycz, Adam Kraska, Arsen Kasabijew, Sylwester Kołecki, Patryk Augustyn. Na trzecim stopniu podium stanęła ekipa mistrza olimpijskiego z Londynu, Adriana Zielińskiego – Tarpan Mrocza: Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Szymon Skoczek, Michał Bednarski, Alan Dobroński, Łukasz Kwapisz.

Śląsk w elicie
We Wrocławiu natomiast rozegrano decydującą o awansie do grona elity III runda DMP drugiej ligi. Zawody od początku były wyrównane, a o cenne, dające awans punkty walczyły WKS Śląsk Wrocław oraz Impuls Warszawa. Nieco niespodziewanie obu faworytów pogodzili ciężarowcy Horyzontu Mełno, którzy zwyciężyli w stolicy Dolnego Śląska wynikiem 1706,9. To jednak dało ekipie z Mełna dopiero 3. lokatę w klasyfikacji generalnej po trzech rundach DMP. Awans do elity z 1. miejsca wywalczyli (drudzy we Wrocławiu) sztangiści Impulsu Warszawa oraz Śląska Wrocław, którzy w sobotnich zawodach zajęli 3. lokatę. – Cieszymy się z powrotu do grona pierwszoligowców. Wiedzieliśmy, że bez Przemysława Koterby nie mamy większych szans na przegonienie Impulsu Warszawa, ale chcieliśmy wyprzedzić w klasyfikacji końcowej pozostałych rywali i to się udało – mówił po zakończeniu zawodów szczęśliwy trener WKS Mirosław Chlebosz. W ekipie Śląska wyróżnili się Kacper Gorzelniak (255 kg w dwuboju) oraz wypożyczony z Nidy Nidzica 17-letni Krystian Augustyniak, który pobił w sobotę rekord życiowy w podrzucie (173 kg, 300 kg w dwuboju). – Mamy młodą drużynę i będziemy teraz próbowali budować ekipę na miarę Śląska Wrocław – dodaje Mirosław Chlebosz. Ozdobą sobotnich zawodów był występ pochodzącego z Oławy wielokrotnego medalisty MP, brązowego medalisty ME i trzykrotnego olimpijczyka Grzegorza Kleszcza. Doświadczony, 36-letni zawodnik (i jednocześnie prezes Józefovii Józefów) na pomoście radził sobie co najmniej przyzwoicie, osiągając 300 kg w dwuboju.