PODNOSZENIE CIĘŻARÓW Mistrzostwa Polski U-20 w Zamościu

, poniedziałek, 9 czerwca 2014

Sześć medali – po trzy brązowe i srebrne zajęli przedstawiciele naszego regionu na mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w miniony weekend w Zamościu. Dolny Śląsk zajął też trzecią lokatę w klasyfikacji województw.

Zawody po raz pierwszy w historii rozegrano w Zamościu i już w pierwszym ich dniu po złoto w kat. 53 kg sięgnęła reprezentantka miejscowego Agrosu Agnieszka Kumaczewska. Trzecią lokatę w tej samej kategorii zajęła z kolei w piątek reprezentantka Talentu Wrocław Agnieszka Baczewska (179,5 kg w dwuboju). Wśród mężczyzn w kat. 56 kg triumfował Bartosz Kujawa z Zawiszy Bydgoszcz (204 kg w dwuboju), a najlepszy z Dolnoślązaków Adrian Plewa (Śląsk Wrocław) był 11. (145 kg w dwuboju). Lepiej poszło naszym reprezentantom w kat. 62 kg. Tu brąz wywalczył Adrian Franczyk z Polwicy Wierzbno (221 kg w dwuboju).
Srebrnym medalem w kat. 58 kg sobotnie zmagania rozpoczęła Agata Grzegorek z Maks Tytana Oława (177 kg w dwuboju), czwarta w tej kategorii była natomiast Daria Nowak z Talentu Wrocław. Kolejne krążek w tym kolorze dorzuciła w kat. 63 kg Aleksandra Michalska z Górnika Polkowice (168 kg w dwuboju), a srebrny dzień Dolnoślązaczek zakończyła takim samym krążkiem Monika Dzienis z Talentu Wrocław (159 kg w dwuboju).
Nieco skromniej wypadli w sobotę panowie – jako jedyny z Dolnoślązaków brąz w kat. 69 kg zdobył Mateusz Szatkowski z Polwicy (258 kg w dwuboju).
W niedzielę reprezentanci naszego regionu nie zajmowali miejsc na podium, a najbliżej tego był Marcin Koper ze Śląska Wrocław, który zajął 6. lokatę w kat. 105 kg (276 kg w dwuboju). W klasyfikacji klubowej mistrzostw zwyciężyła Mazovia Ciechanów przed Agrosem Zamość i UOLKA Ostrów Maz. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeden klub z Dolnego Śląska – UKS Talent Wrocław. Nasz region zajął za to 3. lokatę w klasyfikacji województw, przed woj. mazowieckim i lubelskim.