Podium i... 12. miejsce naszych dziewcząt

, poniedziałek, 24 października 2016

Tydzień po młodych siatkarzach, w Spale w corocznym TNO wzięły udział siatkarki, a wśród nich nie zabrakło reprezentantek Dolnego Śląska. Prowadzone przez duet trenerów z AZS AWF Wrocław Dolnoślązaczki zajęły odległe, dopiero 12, miejsce w samym turnieju. Odbiły sobie jednak w tzw. klasyfikacji generalnej, gdzie wskoczyły na trzeci stopień podium.

avatar
Ekipa z Dolnego Śląska z wyróżnieniem za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej TNO (fot. vispolska.pl)

Dolnośląski zespół swoje zmagania rozpoczął od rozgrywek w grupie B. Niestety, bardzo szybko trzeba było pożegnać się z perspektywą awansu do ćwierćfinałów. Porażka z woj. lubelskim 1:2 (-20, 22, -10) oraz podkarpackim 0:2 (-18, -20), pogrzebała nadzieję ekipy Damiana Pawlika i Marcina Ściślaka. Na pocieszenie Dolny Śląsk ograł drugiego dnia ekipę z woj. świętokrzyskiego 2:0 (24, 21), kończąc rozgrywki grupowe na 3 pozycji. – Oczywiście wynik sportowy mógł być lepszy. Właściwie w każdym meczu była szansa na coś więcej. Patrząc już na chłodno, sądzę, że miejsce w najlepszej 8 drużyn było w naszym zasięgu – przyznaje trener Ściślak. Warto przypomnieć, że w TNO brały udział siatkarki urodzone w 2002 roku. W przypadku naszych młodych siatkarek z regionu najwięcej było tych z Wrocławia, tj. wywodzących się z wrocławskich klubów, Impela oraz AZS AWF. Na kadrę liczącą 12 zawodniczek takowych było aż osiem. – Dlatego też warto podkreślić pracę trenerów, którzy na co dzień są i szkolą naszą młodzież. Wychodząc poza Wrocław, ośrodki takie jak w Kłodzku czy Świdnicy są bardzo potrzebne. To nasz wspólny sukces, mówię o klasyfikacji generalnej – wyjaśnia Ściślak.

Zanim jednak o miejscu na podium, skwitujmy rywalizację sportową. Trzecie miejsce w grupie B uprawniało zespół z Dolnego Śląska do grania o lokaty 9-16. Tam nasze siatkarki przegrały z woj. zachodniopomorskim 0:2 (-9, -21) i swój ostatni mecz Dolnoślązaczki zagrały o miejsce 11. Niestety, tym razem również bez sukcesu, przegrywając z woj. świętokrzyskim (tym samym, które nasze dziewczyny ograły w grupie) 1:2 (-17, 24, -7). Złoto TNO 2016 wśród dziewcząt przypadło dosyć niespodziewanie woj. lubuskiemu, srebro dla woj. mazowieckiego, a brąz przypadł woj. łódzkiemu. Nasza ekipa odbiła sobie jednak w klasyfikacji generalnej. O czym dokładnie mowa? – W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w rywalizacji sportowej. Teraz odbiliśmy sobie w generalnej klasyfikacji. To rezultat, gdzie bierze się pod uwagę m.in. parametry wzrostowe, wynik turnieju, liczbę siatkarek z klubów w województwie, itd. – przyznaje Ściślak. Nasze województwo tym samym wypełniło wymogi PZPS i selekcja wśród dziewcząt z tego rocznika została wykonana w należyty sposób. Warto także dodać, że rozdano powołania do szkolenia centralnego (vel kadry) i tu Dolny Śląsk ma trzy, a właściwie cztery siatkarki. Zostały bowiem powołane: Maja Słowikowska, Katarzyna Hyży (córka znanego przed laty koszykarza Śląska Wrocław, Radosława) i Zuzanna Pietraszek. Ale to nie koniec. – Jest jeszcze Wiktoria Tarnowska, nasza libero, jako jedna z dodatkowo powołanych – uzupełnia Marcin Ściślak, który... również został nominowany do kadry, jako asystent Andrzeja Pecia.

Kadra Dolnego Śląska wystąpiła w składzie: Karolina Gołębiowska (kapitan), Zofia Lis, Wiktoria Senator (wszystkie MMKS Kłodzko), Maja Słowikowska (MKS Świdnica), Wiktoria Tarnowska, Zuzanna Pietraszek, Zuzanna Nowak, Katarzyna Hyży, Kinga Curkowicz (wszystkie Impel Wrocław), Anna Pietraszewska, Hanna Gwoździk, Amelia Waśniewska (wszystkie AZS AWF Wrocław). Trener: Damian Pawlik. II trener: Marcin Ściślak.

(eMPe)


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.