Pod okiem Kuszczaka?

Emilian Siemsia, środa, 22 czerwca 2011

Już tylko sześć dni pozostało do inauguracji turnieju finałowego im. Wacława Kuchara, a więc mistrzostw Polski dla zawodników do lat 14. Zawody w dniach od 26 czerwca do 2 lipca odbędą się w Dzierżoniowie.

avatar

Wystartuje w nich osiem drużyn, reprezentacji wojewódzkich związków piłki nożnej, wyłonionych w eliminacjach. Oprócz reprezentacji Dolnego Śląska, która w kwalifikacjach odprawiła z kwitkiem reprezentantów Lubuskiego ZPN, Śląskiego ZPN i Opolskiego ZPN, na obiektach OSiR-u w Dzierżoniowie przy ul. Strumykowej i Wrocławskiej rywalizować będą przedstawiciele następujących związków: mazowieckiego, pomorskiego, małopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Mistrzostwa wywalczonego przed rokiem bronił będzie ostatni z tych zespołów. A jakie szanse ma ekipa gospodarzy. - Większość z tych chłopców cztery lata temu zdobyła mistrzostwo 10-latków, więc może znów powalczymy o najcenniejszy z krążków – mówi Marek Mazur, kierownik drużyny z Dolnego Śląska, która w grupie zmierzy się z rówieśnikami z Małopolski (ten mecz 27 czerwca o godz. 10 przy ul. Wrocławskiej), Pomorza (28 czerwca godz. 10 ul. Wrocławska) i Mazowsza (30 czerwca godz. 10 ul. Wrocławska).

Każda z drużyn wystawi w rozgrywkach 18-osobową kadrę. Trenerzy naszej kadry Arkadiusz Bator i Andrzej Polewczak zdecydowali się na powołanie następujących zawodników: Wojciech Błąd, Filip Jagiełło, Damian Oko, Patryk Kozak (wszyscy Zagłębie Lubin); Krystian Mika, Adrian Sobczak, Jakub Berkowicz, Mateusz Zygmunt, Artur Łuczkiewicz (wszyscy Śląsk Wrocław); Mateusz Miazga, Maciej Szwedyk (obaj Miedź Legnica); Mikołaj Sosnowski, Michał Bartkowiak (obaj Górnik Wałbrzych), Piotr Walaszek (KKS Jelenia Góra), Jakub Rusiecki (Wiwa Goszcz), Wojciech Kocielski (UKS 9 Dzierżoniów) oraz Mateusz Doręgowski (Nysa Kłodzko).

Wszystkie zespoły będą podzielone na dwie grupy, w których każdy zagra trzy mecze. Zwycięzcy obu grup zmierzą się w wielkim finale, a drużyny które zajmą drugie miejsca powalczą w finale pocieszenia o 3. lokatę.

Turniej nad którym patrona objął osobiście Tomasz Kuszczak, bramkarz Manchesteru United (być może pojawi się w Dzierżoniowie by dopingować swoich młodszych kolegów) to nie tylko sama walka na boisku. Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali szereg atrakcji. Uroczyste otwarcie odbędzie się na dzierżoniowskim rynku, a odprawa techniczna w Sali Rycerskiej miejscowego Ratusza.

 

ŁUKASZ HARAŹNY


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 1 + 6 =


Komentarze:
  • nickname:
    7 lat temu

    niestety zdjęcie nieaktualne!!!

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.