PlusLiga 2019/2020

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 9 grudnia 2019

Miedziowi coraz bardziej się rozpędzają. W ostatnich dwóch meczach zdobyli dwa komplety punktów. Najpierw odnieśli zwycięstwo na wyjeździe z drużyną z Suwałk, a w piątek u siebie pokonali 3:0 bydgoszczan. W następnej kolejce mają szansę na kolejne punkty, bo na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Będzin.

avatar
Marcelo Fronckowiak – trener Miedziowych może być dumny ze swoich zawodników; w ostatnich dwóch meczach zdobyli 6 punktów (fot. P. Karolczuk)

Za nami już 9 kolejek PlusLigi w sezonie 2019/2020. Aktualnie na podium tabeli utrzymują się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Czasem zmienia się tylko ich kolejność. Poza tym wciąż niezmienna pozostaje słaba dyspozycja Asseco Resovii Rzeszów, która od 6 listopada nie wygrała meczu. Cuprum Lubin natomiast w ligowej tabeli pnie się coraz wyżej.

Miedziowi znów u siebie


Po niespełna dwóch tygodniach lubinianie wrócili do własnej hali. Ostatnio byli na bardzo dalekim wyjeździe na Warmii i Mazurach, gdzie zagrali dwa mecze z Indykpolem AZS-em Olsztyn i MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki. Na Dolny Śląsk przywieźli ze sobą trzy punkty. W piątkowym meczu z BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz znów chcieli powalczyć o komplet punktów. – Zespoły, które nie wygrywają i nie punktują są coraz bardziej głodne zwycięstwa – wypowiadał się przed meczem z Bydgoszczą Adam Tołoczko, członek sztabu Cuprum. – Zostawiają całe serducho na parkiecie. Musimy być świadomi rangi tego meczu i nie dać się zwieść tabeli. To być może będzie dla nas najcięższy mecz pod kątem koncentracji od początku do końca – mówił statystyk drużyny. Jego obawy okazały się jednak niepotrzebne. Miedziowi bez większych problemów pokonali gości 3:0, nie pozwalając im w żadnym z setów przekroczyć granicy 20 punktów. Warto zaznaczyć, że podopieczni Przemysława Michalczyka spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

ALEKSANDRA MIELCZAREK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.