Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera roku 2012

Maciej Szumski, poniedziałek, 26 listopada 2012

Głosuj i wygraj bilety!
Tak jak zadecydowaliście, nasz plebiscyt potrwa jeszcze dwa miesiące. Jego rozstrzygnięcie zaplanowane zostało na 8 lutego, podczas wielkiego balu sportowca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich do głosowania na swoich faworytów. Wśród osób, które wypełnią kupony, rozlosowane zostaną cztery podwójne wejściówki na bal. Tymczasem przedstawiamy kolejne sylwetki nominowanych.

AGNIESZKA CIOŁEK – specjalizuje się w biegach długodystansowych, zawodniczka wrocławskiego AZS AWF. Miniony rok poświęciła na przygotowania do startu w maratonie i na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Z kwalifikacją się nie udało, ale w ciągu jednego sezonu stała się najlepszą zawodniczką w Polsce na dystansie 42 km i 195 m. Jesienią, podczas maratonu w Warszawie, zdobyła mistrzostwo Polski i ustanowiła swój rekord życiowy na tym dystansie – 2:34:15.
NATALIA CZERWONKA – łyżwiarka szybka, która na co dzień trenuje w klubie MKS Cuprum Lubin. To właśnie o niej mówiło się jako o największym pechowcu igrzysk w Vancouver. Była rezerwową w biegu drużynowym, w którym jej koleżanki zdobył brązowy medal. W roku 2012 startowała już w drużynie i wraz z nią zdobyła brązowy medal mistrzostwa świata, które rozgrywane były Heerenveen.
AGNIESZKA MAJEWSKA – kapitan koszykarskiego zespołu CCC Polkowice. W minionym sezonie podopieczne trenera Arkadiusza Rusina na czele właśnie z Agnieszką Majewską zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski, a Majewska tytuł najlepszej zawodniczki finałów po stronie CCC.
ARKADIUSZ RUSIN – sezon 2011/2012 był dla niego bardzo trudny. Z funkcji pierwszego trenera koszykarskiego zespołu CCC Polkowice zrezygnował Krzysztof Koziorowicz. Jego funkcję z dnia na dzień objął drugi trener, czyli Arkadiusz Rusin, i trzeba przyznać, że na swoim nowym stanowisku bardzo dobrze sobie poradził. W euroligowym debiucie poprowadził pomarańczowy zespół do awansu z grupy. W rozgrywkach ligowych CCC po raz drugi z rzędu wywalczyło wicemistrzostwo Polski.