Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w roku 2017

Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was świetną wiadomość. Andrzej Piaseczny zagra 45-minutowy koncert podczas Balu Sportowca. Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów na to wyjątkowe wydarzenie, dzwońcie pod nr 609 483 258 lub piszcie do nas na adres a.szumska@slowosportowe.pl lub na profilu FB Bal Sportowca Słowa Sportowego.

ANDRZEJ PIASECZNY to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności, m.in. Telekamery 2010, SuperJedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka”. Krążek „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, był najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. Andrzej Piaseczny to również zwycięzca trzeciej edycji programu „Bitwa na głosy”. 24.03.2015 ukazała się płyta Andrzeja Piasecznego – „Kalejdoskop”, która w dniu premiery otrzymała status platynowej płyty. Także w 2015 powrócił do roli jurora w programie „Voice of Poland”. W 7. sezonie „Voice of Poland” – jako trener. wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję. W 2017 roku Artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej. 13.10 ukazała się najnowsza płyta, promowana utworem „My (o mnie, o tobie, o nas)”.

Drugą dobrą wiadomością jest to, że patronat medialny nad plebiscytem i balem w tym roku objęło Radio Wrocław. O naszym przedsięwzięciu będzie można usłyszeć w PRW oraz przeczytać na stronie www.radiowroclaw.pl. Plebiscyt trwa, głosować można do 20 stycznia. Na liście w nowym roku pojawiły się dwa nazwiska: Oliwii Jabłońskiej – niepełnosprawnej pływaczki oraz Grzegorza Widanki, wieloletniego trenera pływania w Juvenii Wrocław, szkoleniowca m.in. Alicji Tchórz. Zachęcamy do wysyłania SMS-ów o treści GALA.nr kandydata pod nr 7157 (koszt SMS-a to 1,23 zł brutto) lub kuponów plebiscytowych.

KLASYFIKACJA

Zawodnicy: Małgorzata Buklarewicz 705, Karolina Kowalczyk 624, Łukasz Kubot 595, Maria Stenzel 316, Maksym Drabik 298, Natalia Czerwonka 212, Szymon Adamczyk 173, Jacek Gaworski 166, Monika Brzeźna 149, Alicja Tchórz 132, Maciej Janowski 129, Łukasz Kaczmarek 121, Wiktoria Kluska 107, Agnieszka Kaczmarczyk 81, Marta Lach 64, Marcin Robak 60, Wojciech Łobodziński 59, Maciej Bodnar 57, Aurela Nerlo 49, Emilia Maćkowiak 48, Natalia Bajor 46, Mateusz Machaj 42, Joanna Olszewska 36, Anna Mączka 34, Filip Broniszewski 32, Jarosław Jach 32, Andrzej Rządkowski 28, Mateusz Wojtasiński 25, Joanna Załoga 24, Adrian Kurek 23, Leszek Rajski 20, Jaśmina Zapotoczna 18, Alan Banaszek 18, Bartłomiej Kwiatek 17, Joanna Linkiewicz 15, Natalia Hendzel 12, Michał Turyński 11, Rafał Omelko 11, Łukasz Garguła 10, Michał Bąbos 10, Mateusz Pluta 10, Artur Szabat 10, Damian Primel 9, Paulina Nowak 8, Ewelina Gala 5, Rafał Wołczecki 3, Adam Skakowski 3.

Trenerzy: Miłosz Gładoch 1129, Arkadiusz Rusin 801, Rafał Dobrucki 613, Bożena Karkut 321, Paulina Brzeźna-Bentkowska/Paweł Bentkowski 292, Bartosz Skwarski 264, Katarzyna Czuba-Wrońska/Krzysztof Wroński 219, Marek Solarewicz 153, Piotr Lebioda 104, Michał Borkowski 85, Piotr Stokowiec 76, Tomasz Skrzypek 73, Paweł Grabowski 52, Paweł Krawczyk 46, Ryszard Pietraszewski 39, Dominik Nowak 33, Krzysztof Głowacki 31, Paweł Rząsa 28, Bartosz Mazur 27, Grzegorz Niciński 24, Marek Karpiński 22, Grzegorz Widanka 21, Paweł Wita 16, Kamil Jasiński 9, Dilraba Samadova 8, Marek Rożej 5.

Działacze: Zbigniew Prejs 298, Sebastian Bednarz 284, Andrzej Kowal 231, Tomasz Szulc 194, Robert Drobina 169, Witold Kulesza 146, Józef Borowski 131, Łukasz Bienias 127, Jakub Głogowski 102, Grażyna Działowska 91, Mariusz Jędra 79, Martyna Pajączek 61, Kazimierz Górniak 41, Adam Kraska 27, Franciszek Hawrysz 22, Bartosz Kubica 17, Krzysztof Śliwiński 14, Tomasz Dobrołowicz 12, Janusz Siepietowski 9.

Drużyna: Ślęza Wrocław 197, Metraco Zagłębie Lubin 192, Betard Sparta Wrocław 176, Mat Atom Deweloper 98, Panthers Wrocław 89, CCC Sprandi Polkowice 49, Miedź Legnica 21, Zagłębie Lubin S.A. 19.

Osobowość 25-lecia: Maciej Zieliński 77, Józef Tracz 65, Bożena Karkut 63, Renata Mauer 59, Zygmunt Sutkowski 52, Elżbieta Mikołajczak 42, Piotr Małachowski 41, Władysław Piszczałka 39, Józef Lisowski 38, Robert Lewandowski 36, Szymon Kołecki 29, Roman Szełemej 28, Maja Włoszczowska 23, Julian Gozdowski 22, Janusz Cymanek 21, Jacek Sutryk 21, Marian Dymalski 19, Wiesław Wabik 15, Andrzej Górecki 9, Paweł Rańda 8, Robert Andrzejuk 6, Tomasz Motyka 2, Adam Medyński 2.

OSZ

LISTA KANDYDATÓW

SPORTOWCY:

GALA.1 Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.2 Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – tenis stołowy

GALA.3 Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo szosowe, torowe

GALA.4 Michał Bąbos (AZS UP Wrocław) – Karate WKF

GALA.5 Maciej Bodnar (Bora-Hansgroche) – kolarstwo szosowe

GALA.6 Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław) – szermierka

GALA.7 Monika Brzeźna (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.8 Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

GALA.9 Natalia Czerwonka (MKS Zagłębue Lubin) – łyżwiarstwo szybkie

GALA.10 Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – żużel

GALA.11 Małgorzata Dymus (Fighter Wrocław) – kickboxing

GALA.12 Ewelina Gala (CCC Polkowice) – koszykówka

GALA.13 Łukasz Garguła (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.14 Jacek Gaworski (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.15 Natalia Hendzel – wyścigi konne

GALA.16 Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) – piłka nożna

GALA.17 Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – żużel

GALA.18 Paweł Juraszek (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

GALA.19 Agnieszka Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław) – koszykówka

GALA.20 Patrycja Kaczmarczyk (MASK Tytan Oława) – podnoszenie ciężarów

GALA.21 Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin) – siatkówka

GALA.22 Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) – kickboxing

GALA.23 Wiktoria Kluska (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.24 Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) – strzelectwo sportowe

GALA.25 Łukasz Kubot – tenis ziemny

GALA.26 Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo szosowe

GALA.27 Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ) – jeździectwo, powożenie

GALA.28 Marta Lach (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.29 Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

GALA.30 Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.31 Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.32 Mateusz Machaj (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.33 Emilia Maćkowiak (Wrox Gym) – ju-jitsu

GALA.34 Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce) – piłka ręczna

GALA.35 Paulina Nowak (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.36 Magdalena Nowakowska (Budokan Wrocław) – Karate WKF

GALA.37 Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.38 Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

GALA.39 Agata Ozdoba (AZS AWF Wrocław) – judo

GALA.40 Joanna Olszewska (AZS Wrocław) – piłka nożna

GALA.41 Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) – kickboxing

GALA.42 Damian Primel (KGHM ZANAM Polkowice) – piłka nożna

GALA.43 Jakub Przeszak (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.44 Leszek Rajski (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.45 Marcin Robak (WKS Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.46 Michał Ronkiewicz (Gym-Fight Wrocław) – kickboxing

GALA.47 Kamil Ruta (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.48 Barbara Rutz (Szpada Wrocław) – szermierka

GALA.49 Andrzej Rządkowski (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.50 Adam Skakowski (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.51 Maria Stenzel (Impel Wrocław) – siatkówka

GALA.52 Artur Szabat (SPR Bór Oborniki Śląskie) – piłka ręczna

GALA.53 Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) – pływanie/ratownictwo wodne

GALA.54 Michał Turyński (Fighter Wrocław) – kickboxing

GALA.55 Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.56 Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.57 Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.58 Joanna Załoga (KPR Jelenia Góra) – piłka ręczna

GALA.59 Jaśmina Zapotoczna (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.60 Oliwia Jabłońska (Start Wrocław) – pływanie

TRENERZY:

GALA.100 Piotr Babicz (Budokan Wrocław) – karate WKF

GALA.101 Paulina Brzeźna-Bentkowska, Paweł Bentkowski (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.102 Michał Borkowski – wyścigi konne

GALA.103 Katarzyna Czuba-Wrońska, Krzysztof Wroński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.104 Rafał Dobrucki (Betard Sparta) – żużel

GALA.105 Miłosz Gładoch (FC Wrocław Academy) – piłka nożna)

GALA.106 Krzysztof Głowacki (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.107 Paweł Grabowski (Piast Żerniki) – piłka nożna

GALA.108 Kamil Jasiński (AZS PWSZ Wałbrzych) – piłka nożna

GALA.109 Bożena Karkut (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

GALA.110 Marek Karpiński – piłka ręczna plażowa

GALA.111 Paweł Krawczyk (AZS AWF Wrocław) – szermierka

GALA.112 Sławomir Kołodziej (Polonia Trzebnica) – piłka nożna

GALA.113 Piotr Lebioda (Gwardia Wrocław) – siatkówka

GALA.114 Bartosz Mazur (Orzeł Prusice) – piłka nożna

GALA.115 Grzegorz Niciński (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.116 Dominik Nowak (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.117 Ryszard Pietraszewski (GKS Mirków) – piłka nożna

GALA.118 Marek Rożej (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

GALA.119 Arkadiusz Rusin (Ślęza Wrocław) – koszykówka

GALA.120 Paweł Rząsa (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.121 Dilraba Samadova (KPR Jelenia Góra) – piłka ręczna

GALA.122 Tomasz Skrzypek (Fighter Wrocław, reprezentacja) – kickboxing

GALA.123 Bartosz Skwarski (KKT Polkowice-Lubin) – karate tradycyjne

GALA.124 Marek Solarewicz (Impel Wrocław) – siatkówka

GALA.125 Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin) – piłka noża

GALA.126 Marcin Ściślak (AZS-AWF Wrocław) – siatkówka

GALA.127 Jan Urban (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.128 Paweł Wita (Siódemka Miedź Legnica) – piłka ręczna

GALA.129 Andrzej Wojtal (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

GALA.130 Grzegorz Widanka (Juvenia Wrocław) – pływanie

DZIAŁACZE:

GALA.200 Sebastian Bednarz (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – futsal

GALA.201 Łukasz Bienias (prezes Lechii Dzierżoniów)

GALA.202 Józef Borowski (LZS Oborniki Śląskie)

GALA.203 Tomasz Dobrołowicz (Dziewiątka Legnica) – piłka ręczna

GALA.204 Robert Drobina (Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki)

GALA.205 Zbigniew Dubiel (DOZP Wrocław) – pływanie

GALA.206 Grażyna Działowska (Polonia Świdnica) – siatkówka

GALA.207 Jakub Głogowski (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.208 Mariusz Jędra (Śląsk Wrocław) – podnoszenie ciężarów

GALA.209 Andrzej Kowal (OZPN Jelenia Góra) – piłka nożna

GALA.210 Adam Kraska (Polwica Wierzbno) – podnoszenie ciężarów

GALA.211 Bartosz Kubica (COMT Bolesławiec) – piłka nożna

GALA.212 Witold Kulesza (Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

GALA.213 Martyna Pajączek (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.214 Zbigniew Prejs (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.215 Janusz Siepietowski (dyrektor ds. organizacyjnych SMS Junior Wrocław)

GALA.216 Krzysztof Śliwiński – piłka nożna

GALA.217 Tomasz Szulc – wcześniej CCC Polkowice, Obecnie Akademia Natalii Czerwonki, TSport

GALA.218 Kazimierz Górniak (KS Kolejarz Wrocław) – szermierka

GALA.219 Franciszek Hawrysz

DRUŻYNA ROKU:

GALA.300 Betard Sparta Wrocław

GALA.301 CCC Sprandi Polkowice

GALA.302 Mat Atom Deweloper

GALA.303 Panthers Wrocław

GALA.304 Ślęza Wrocław

GALA.305 Metraco Zagłębie Lubin

GALA. 306 KGHM Zagłębie Lubin S.A.

GALA.307 Miedź Legnica

OSOBOWOŚĆ 25-LECIA

GALA.400 Renata Mauer – strzelectwo sportowe

GALA.401 Piotr Małachowski – lekka atletyka

GALA.402 Józef Tracz – zapasy

GALA.403 Szymon Kołecki – podnoszenie ciężarów

GALA.404 Robert Andrzejuk – szermierka

GALA.405 Maciej Zieliński – koszykówka

GALA.406 Tomasz Motyka – szermierka

GALA.407 Paweł Rańda – wioślarstwo

GALA.408 Maja Włoszczowska – kolarstwo górskie

GALA.409 Adam Medyński – szermierka

GALA.410 Bożena Karkut – piłka ręczna

GALA.411 Józef Lisowski – lekka atletyka

GALA.412 Beata i Artur Dziechcińscy – Betard

GALA.413 Władysław Piszczałka – Mat Atom

GALA.414 Janusz Cymanek– Huber Polska

GALA.415 Andrzej Rusko

GALA.416 Marian Dymalski-AZS Wrocław – wiceprezydent Światowej Organizacji Sportu Akademickiego

GALA. 417 Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha

GALA.418 Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocław

GALA.419 Robert Lewandowski – burmistrz Żmigrodu

GALA.420 Wiesław Wabik – burmistrz Polkowic

GALA.421 Zygmunt Sutkowski – wieloletni prezes Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego

GALA.422 Julian Gozdowski – twórca Biegu Piastów

GALA.423 Elżbieta Mikołajczak – sekretarz Dolnośląskiego Związku Kolarskiego oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej

GALA.424 Andrzej Czamara – Wyższa Szkoła Fizjoterapii

GALA.425 Andrzej Górecki – Burmistrz Czarnego Boru

Nowy Rok, nowe wyniki

Dziękujemy za kolejne oddane głosy. Przez święta wręcz zasypaliście nas kupony.

Jesteśmy na półmetku

Znamy najnowszą klasyfikację w plebiscycie „Słowa Sportowego” na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w roku 2017. Na półmetku wśród zawodników prowadzi Karolina Kowalczyk.

Zapraszamy na bal!

Trwa głosowanie na najpopularniejszych sportowców i trenerów w plebiscycie „Słowa Sportowego”. Przypomnimy, że do 20 stycznia wysyłać można SMS-y o treści GALA.

Kowalczyk na czele

Od kiedy bolesławieckie Centrum Odkrywania Młodych Talentów zorganizowało pierwszy staż dla dolnośląskich trenerów w Benfice Lizbona, z uwagą śledzimy rozwój tego wyjątkowego projektu. Od 2013 roku pracy słynnego klubu ze stolicy Portugalii przyglądało się już ponad 160 rodzimych szkoleniowców.

Używamy plików cookie na naszej stronie do personalizowania treści i reklam, analizowania ruchu na stronie, zapewniania funkcji mediów społecznościowych oraz udostępniania informacji naszym partnerom o sposobie w jakim korzystasz z naszej strony. Sposób przechowywania cookie możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.

Przeczytaj naszą Politykę prywatności oraz informacje RODO.

Zamknij