Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku w roku 2014

, sobota, 29 listopada 2014

Trwa głosowanie w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy, że głosy na swoich faworytów oddawać możemy zarówno na kuponach zamieszczanych w „Słowie Sportowym”, jak i poprzez smsy. Wiadomość o treści GALA.nr kandydata wysyłamy na nr 7157. Koszt smsa to 1+VAT, czyli 1,23 zł. Głosowanie trwa do 3 stycznia.

Tomasz Skrzypek

W minionym tygodniu trwało liczenie pierwszych głosów. Obecnie na czele stawki znajduje się Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław), która wyprzedza Natalię Czerwonkę i Sebastiana Milę. Zachęcamy do dalszego głosowania, a my prezentujemy kolejne sylwetki nominowanych. Przypomnijmy, że wyniki poznamy 9 stycznia podczas Balu Sportowca w Klubie Biznesowym na Stadionie Wrocław. Zachęcamy do zakupu zaproszeń na uroczystą galę. Tylko do końca listopada promocyjna cena 400 zł za parę.
SPORTOWIEC – RÓŻA GUMIENNA (Fighter Wrocław) – kickboxing GALA.08 nr 7157
Podopieczna trenera Tomasza Skrzypka w roku 2014 otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki w Polsce twardych formuł kickboxingu bez podziału na kategorie wagowe (według portalu Kickboxing24). Nic dziwnego. W mijającym sezonie Róża Gumienna wywalczyła:
III miejsce w mistrzostwa Europy w K1/Bilbao, Hiszpania, I miejsce w Pucharze Świata w K1/Szeged, Węgry. Została mistrzynią Polski w K1 oraz low-kick.
SPORTOWIEC – MAŁGORZATA DYMUS (Fighter Wrocław) – kickboxing GALA.07 nr 7157
Kolejny sezon pełen sukcesów w wykonaniu zawodniczki Fightera Wrocław. Najważniejszym osiągnięciem jest brązowy medal mistrzostw Europy w K1/Bilbao, Hiszpania. Zajęła także III miejsce podczas Pucharu Świata w K1/Szeged, Węgry. Wywalczyła również: II miejsce na mistrzostwach Polski K1 i III miejsce w mistrzostwa Polski low-kick.
SPORTOWIEC – BARTOSZ SKWARSKI (KKT Polkowice Lubin) – karate tradycyjne GALA.33 nr 7157
Od dziecka związany ze sportami walki. Od 19 lat uprawia karate tradycyjne. Wieloletni członek kadry narodowej, reprezentant kadry seniorskiej. Kilkunastokrotny medalista Mistrzostw Polski, wielokrotny zdobywca tytułów Mistrza Europy. W październiku tego roku spełnił swoje największe sportowe marzenie, zdobywając złoty medal Mistrzostw Świata w konkurencji enbu. Genewa okazała się szczęśliwa dla naszego karateki, po wielu tytułach wicemistrzowskich, sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu.
TRENER – TOMASZ SKRZYPEK (Fighter Wrocław) – kickboxing GALA.112 nr 7157
Od lat jego zawodnicy są na kickboxerskim topie. W tym roku Róża Gumienna została wicemistrzynią Europy, Małgorzata Dymus na tej samej imprezie wywalczyła brązowy medal. Podopieczni Tomasz Skrzypka przywieźli także mnóstwo medali z mistrzostw Polski. Warto też przypomnieć, że Tomek Skrzypek jest także trenerem przygotowania ogólnego żużlowców Betardu Wrocław. W zeszłym roku trener Fightera Wrocław zajął w naszym plebiscycie II miejsce. Który będzie tym razem?
NATALIA CZERWONKA (MKS Lubin) – łyżwiarstwo szybkie GALA.06 nr 7157
To był zdecydowanie najlepszy sezon w wykonaniu Natalii Czerwonki. Wraz z koleżankami ze sztafety wywalczyła srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Mało tego, swojej koleżance z drużyny zaoszczędziła tego, co sama przeżywała w Vancouver i odstąpiła miejsce w finale, dzięki temu i na szyi tej czwartej zawisł srebrny medal olimpijski. Chyba każdy kto poznał Natalię zgodzi się, że to nie tylko wielki sportowiec, ale i wielki człowiek. Swoją siłę pokazuje nam obecnie wracając do zdrowia po bardzo groźnym wypadku.
KAROLINA KOWALCZYK (Śląsk Wrocław) – strzelectwo sportowe GALA.15 nr 7157
W jej życiu było sporo zakrętów, między innymi wygrana walka z ciężką chorobą i wiele sukcesów m.in. medale mistrzostw Polski, mistrzostw Europy. Tegoroczny start na mistrzostwach świata przebił jednak wszystko. Karolina Kowalczyk wspólnie z koleżankami z drużyny: Sylwią Bogacką i Paulą Wrońską wywalczyła w Grenadzie złoty medal w konkurencji karabinu 3x20 – 300 m. Nie dość, że dziewczyny zostały mistrzyniami świata, to jeszcze pobiły rekord globu.