Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w 2017 roku

Monika Pelc, środa, 15 listopada 2017

W minionym tygodniu, w odpowiedzi na osiągnięte wyniki, dopisaliśmy do listy nominowanych kolejne dwa nazwiska. Nie mogło wśród nominowanych zabraknąć Jacka Gaworskiego, który przed kilkoma dniami wywalczył w Rzymie brązowy medal mistrzostw świata w szermierce na wózkach oraz Patrycji Kaczmarczyk reprezentującej podnoszenie ciężarów.

avatar

 

Głosowanie w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w roku 2017 trwa! Póki co głosować możemy za pomocą kuponów, które zamieszczane będą co tydzień w „Słowie Sportowym”. Na kuponie głosować można na trzech sportowców. Zawodnik, którego wytypujemy na pierwszym miejscu otrzyma 3 pkt, a pozostali odpowiednio 2 i 1. Głosować można także na trenera, działacza oraz drużynę roku. Kupon będzie ważny także w przypadku, kiedy zagłosujemy, wypełniając tylko jedną rubrykę. Ważne jest natomiast, żeby wpisać dane osoby głosującej. Wśród osób biorących udział w naszej zabawie rozlosowane zostaną nagrody, w tym pięć podwójnych wejściówek na galę sportu i bal sportowca, które w tym roku zorganizowane zostaną w Centrum Konferencyjnym – Hotelu Terminal. Głosowanie SMS-owe rozpocznie się 20 listopada. Głosy, zarówno na kuponach, jak i te w postaci SMS-ów oddawać można do 20 stycznia. Rozstrzygnięcie plebiscytu poznamy 26 stycznia, podczas gali sportu i balu sportowca. Już dziś rezerwować można bilety na to wyjątkowe wydarzenie. Więcej informacji pod nr. tel. 609 483 258 oraz adresem majlowym a.szumska@slowosportowe.pl.

SPORTOWCY

Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo

W rodzimych wyścigach na sprinterskich finiszach często nie miał sobie równych. Wygrał sporo płaskich etapów, a także kryteriów ulicznych. Mimo młodego wieku CCC postawiło na niego podczas Tour de Pologne. Chociaż nie udało się odnieść spektakularnego sukcesu, to jednak finisz w pierwszej „10” cieszy. Jego największym sukcesem w minionym sezonie było wywalczenie tytułu mistrza Europy w kolarstwie torowym.

Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo

W „pomarańczowej” ekipie pełni głównie rolę pomocnika. Podczas mistrzostw Polski w Gdyni dostał od dyrektorów sportowych „wolną rękę” i sam mógł zawalczyć o tytuł dla siebie. Udało się w pięknym stylu, samotnie przekroczył linię mety. Zdobył złoty medal i koszulkę mistrza Polski dla siebie i dla drużyny.

Trenerzy

Arkadiusz Rusin (Ślęza Wrocław) – koszykówka

To jeden z najlepszych obecnie polskich trenerów w koszykówce kobiet. Przez lata uczył się od wybitnych szkoleniowców, żeby w końcu stworzyć swój styl. W minionym sezonie wraz ze Ślęzą Wrocław sięgnął po mistrzowski tytuł. Jego praca oraz kunszt trenerski zostały docenione przez PZKosz. Wraz z początkiem października Arkadiusz Rusin został również trenerem kadry Polski koszykarek.

Krzysztof Głowacki (KS Wrocławianie) – szermierka

Od lat jego podopieczni należą do polskiej czołówki florecistów. W mijającym roku po raz kolejny sięgnęli po drużynowy tytuł mistrzów Polski. Zajmowali także wysokie pozycje w zawodach indywidualnych. W ostatnich dniach Jacek Gaworski sięgnął też po brązowy medal mistrzostw świata w szermierce na wózkach.

LISTA

KANDYDATÓW

SPORTOWCY:

– Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

– Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – tenis stołowy

– Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo szosowe, torowe

– Michał Bąbos (AZS UP Wrocław) – karate tradycyjne

– Maciej Bodnar (Bora-Hansgroche) – kolarstwo szosowe

– Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław) – szermierka

– Monika Brzeźna (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

– Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

– Natalia Czerwonka (MKS Zagłębue Lubin) – łyżwiarstwo szybkie

– Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – żużel

– Małgorzata Dymus (Fighter Wrocław) – kickboxing

– Ewelina Gala (CCC Polkowice) – koszykówka

– Łukasz Garguła (Miedź Legnica) – piłka nożna

– Jacek Gaworski (KS Wrocławianie) – szermierka

– Natalia Hendzel – wyścigi konne

– Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) – piłka nożna

– Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – żużel

– Paweł Juraszek (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

– Agnieszka Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław) – koszykówka

– Patrycja Kaczmarczyk (MASK Tytan Oława) – podnoszenie ciężarów

– Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin) – siatkówka

– Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) – kickboxing

– Wiktoria Kluska (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

– Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) – strzelectwo sportowe

– Łukasz Kubot – tenis ziemny

– Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo szosowe

– Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ) – jeździectwo, powożenie

– Marta Lach (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

– Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

– Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica) – piłka nożna

– Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

– Mateusz Machaj (Chrobry Głogów) – piłka nożna

– Mateusz Machaj (Chrobry Głogów) – piłka nożna

– Emilia Maćkowiak (Wrox Gym) – ju-jitsu

– Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce) – piłka ręczna

– Paulina Nowak (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

– Magdalena Nowakowska (Budokan Wrocław) – karate tradycyjne

– Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

– Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

– Agata Ozdoba (AZS AWF Wrocław) – judo

– Joanna Olszewska (AZS Wrocław) – piłka nożna

– Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) – kickboxing

– Damian Primel (KGHM ZANAM Polkowice) – piłka nożna

– Jakub Przeszak (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

– Leszek Rajski (KS Wrocławianie) – szermierka

– Marcin Robak (WKS Śląsk Wrocław) – piłka nożna

– Michał Ronkiewicz (Gym-Fight Wrocław) – kickboxing

– Kamil Ruta (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

– Barbara Rutz (Szpada Wrocław) – szermierka

– Andrzej Rządkowski (KS Wrocławianie) – szermierka

– Adam Skakowski (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

– Maria Stenzel (Impel Wrocław) – siatkówka

– Artur Szabat (SPR Bór Oborniki Śląskie) – piłka ręczna

– Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) – pływanie/ratownictwo wodne

– Michał Turyński (Fighter Wrocław) – kickboxing

– Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

– Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

– Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

– Joanna Załoga (KPR Jelenia Góra) – piłka ręczna

– Jaśmina Zapotoczna (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

TRENERZY:

– Piotr Babicz (Budokan Wrocław) – karate tradycyjne

– Paulina Brzeźna-Bentkowska, Paweł Bentkowski (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

– Michał Borkowski – wyścigi konne

– Katarzyna Czuba-Wrońska, Krzysztof Wroński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

– Rafał Dobrucki (Betard Sparta) – żużel

– Miłosz Gładoch (FC Wrocław Academy) – piłka nożna)

– Krzysztof Głowacki (KS Wrocławianie) – szermierka

– Jacek Grabowski (Piast Żerniki) – piłka nożna

– Kamil Jasiński (AZS PWSZ Wałbrzych) – piłka nożna

– Bożena Karkut (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

– Marek Karpiński – piłka ręczna plażowa

– Paweł Krawczyk (AZS AWF Wrocław) – szermierka

– Sławomir Kołodziej (Polonia Trzebnica) – piłka nożna

– Piotr Lebioda (Gwardia Wrocław) – siatkówka

– Bartosz Mazur (Orzeł Prusice) – piłka nożna

– Grzegorz Niciński (Chrobry Głogów) – piłka nożna

– Dominik Nowak (Miedź Legnica) – piłka nożna

– Ryszard Pietraszewski (GKS Mirków) – piłka nożna

– Marek Rożej (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

– Arkadiusz Rusin (Ślęza Wrocław) – koszykówka

– Paweł Rząsa (Chrobry Głogów) – piłka nożna

– Dilraba Samadova (KPR Jelenia Góra) – piłka ręczna

– Tomasz Skrzypek (Fighter Wrocław, reprezentacja) – kickboxing

– Marek Solarewicz (Impel Wrocław) – siatkówka

– Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin) – piłka noża

– Marcin Ściślak (AZS-AWF Wrocław) – siatkówka

– Jan Urban (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

– Paweł Wita (Siódemka Miedź Legnica) – piłka ręczna

– Andrzej Wojtal (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

Działacze:

– Sebastian Bednarz (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, futsal

– Łukasz Bienias (prezes Lechii Dzierżoniów)

– Józef Borowski (LZS Oborniki Śląskie)

– Tomasz Dobrołowicz (Dziewiątka Legnica) – piłka ręczna

– Robert Drobina (Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki)

– Zbigniew Dubiel (DOZP Wrocław) – pływanie

– Grażyna Działowska (Polonia Świdnica) – siatkówka

– Jakub Głogowski (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

– Mariusz Jędra (Śląsk Wrocław) – podnoszenie ciężarów

– Andrzej Kowal (OZPN Jelenia Góra) – piłka nożna

– Adam Kraska (Polwica Wierzbno) – podnoszenie ciężarów

– Bartosz Kubica (COMT Bolesławiec)

– Witold Kulesza (Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

– Martyna Pajączek (Miedź Legnica) – piłka nożna

– Zbigniew Prejs (Chrobry Głogów) – piłka nożna

– Janusz Siepietowski (dyrektor ds. organizacyjnych SMS Junior Wrocław)

– Krzysztof Śliwiński – piłka nożna

– Tomasz Szulc – wcześniej CCC Polkowice, Obecnie Akademia Natalii Czerwonki, TSport

Drużyna Roku:

– Betard Sparta Wrocław

– CCC Sprandi Polkowice

– Mat Atom Deweloper

– Metraco Zagłębie Lubin

– Panthers Wrocław

– Ślęza Wrocław


źródło: SS


Proste pytanie: 5 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
Sonda
Mundial 2018 w Rosji: Czy Polska wyjdzie z grupy??