Piotr Małachowski zajął 2. miejsce w zawodach Diamentowej Ligi

Aleksandra Szumska, piątek, 29 lipca 2011

W Sztokholmie dyskobol Piotr Małachowski uzyskał wynik 64,94 m i przegrał tylko z Litwinem Wirgiliusem Alekną zaledwie o 9 cm. Był to jego pierwszy start po kontuzji kolana odniesionej podczas mistrzostw świata wojska w Rio de Janeiro.

Zawodnik Śląska Wrocław przyznał, że wciąż odczuwał ból w kolanie, ale już nie w takim stopniu, jak w Brazylii. Z urazem kolana walczy także obecny mistrz świata w rzucie dyskiem - Niemiec Robert Harting. Nie wystartował on w Szwecji, ale twierdzi, że do mistrzostw świata zdaży powrócić do formy. W Sztokholmie na 2. stopniu podium stanął także kulomiot Tomasz Majewski. Odległość 21,60 m była najlepszą jaką uzsyskał w tym sezonie. Jednak tym razem w lepszej dyspozycji był Amerykanin Christian Cantwell. Na 5. lokacie szwedzkich zawodów uplasowałą się skacząca wzwyż Monika Pyrek. Biegu na 1500 m nie ukończył Bartłomiej Nowicki (Śląsk Wrocław).