Piłkarze ręczni Zagłębia pokonali w sparingu Chrobrego

, wtorek, 9 sierpnia 2011

Szczypiorniści Zagłębia Lubin pokonali wysoko 41:29 Chrobrego Głogów w kolejnym meczu kontrolnym przed nowym sezonem. W trakcie spotkania szkoleniowcy obu drużyn mocno rotowali składem i mieli okazję do przetestowania młodych graczy. Trzy gole dla Zagłębia zdobył natomiast powracający do formy po wypadku Robert Kieliba.

Michał Stankiewicz był najskuteczniejszym zawodnikiem Zagłębia w sparingu z Chrobrym (@fot. K. Ziółkowski)

Spotkanie rozegrano w trzech tercjach po 30 minut. Mecz był wyrównany tylko w pierwszym fragmencie, później na parkiecie coraz bardziej dominowali gospodarze. Chrobry zagrał w sparingu bez podstawowego obrotowego, Michała Wysokińskiego, który naderwał mięsień łydki i czeka go kilkutygodniowa przerwa w treningach. W ekipie Zagłębia na parkiecie pojawił się za to powracający do gry po wielomiesięcznej przerwie Robert Kieliba (przechodził rehabilitację po wypadku motocyklowym), który zdobył w  meczu trzy bramki. Była to już drugie, przedsezonowe zwycięstwo Zagłębia nad Chrobrym. Obie drużyny zagrają ponownie podczas Memoriału Ryszarda Matuszka, który rozegrany zostanie w dniach 12-13 sierpnia w Głogowie.

ZAGŁĘBIE LUBIN - CHROBRY GŁOGÓW 41:29
Zagłębie: Świrkula, Malcher, Małecki - Orzłowski 4, Trzebowski, Kużdeba 2, Szymyślik 5, Siekaniec, Fabiszewski, Kozłowski 4, Rosiek 2, Piotr Adamczak 4, Gumiński 3, Obrusiewicz 5, Migała 3, Stankiewicz 6, Kulesza, Kieliba 3.
Bramki dla Chrobrego: Piętak 4, Różański 2, Bednarek 1, Świtała 1, Mochocki 1, Kuta 3, Fogler 5, Płaczek 5, Olęcki 1, Motyl 2, Ścigaj 4.