Piłkarze grożą bojkotem pierwszych kolejek sezonu La Liga

, piątek, 12 sierpnia 2011

Pod znakiem zapytania stanęła inauguracja piłkarskich rozgrywek Primera i Segunda Division. Zawodnicy sprzeciwiają się polityce klubowych włodarzy, którzy konsekwentnie nie respektują podpisywanych umów. Czy Hiszpańskiej lidze grozi finansowa zapaść?

avatar

Na chwilę obecną sytuacja nie wygląda dramatycznie, natomiast jeśli obie strony konfliktu nie znajdą szybko rozwiązania, może na tym ucierpieć wizerunek futbolu w kraju Mistrzów Świata. Kością niezgody jest brak terminowych wypłat, na który skarżą się futboliści. Nie chodzi więc o podwyżki, ale... o jakiekolwiek sumy, wpłacane na ich konta. Prezydent Związku Piłkarzy, Luis Rubiales, stwierdził wręcz, że: Liga nie ruszy, dopóki nie zostanie podpisane stosowne porozumienie. Konkretnie, chodzi o umowę między zawodnikami a Ligą, w myśl której klub niewypłacalny zostaje automatycznie postawiony w stan upadłości (takie obostrzenia funkcjonują m. in. w Anglii i Niemczech). Jesteśmy w tej kwestii na szarym końcu w Europie - twierdzi szef AFE. Tak stanowcze pogrożenie palcem prezesom, kładzie im nóż na gardle.

Opóźnienie zaplanowanej na 20 sierpnia inauguracji sezonu, wiązać się bowiem może ze sporymi stratami budżetowymi zespołów.


Konrad Sylwestrzak


źródło: własne/goal.com


Proste pytanie: 4 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.