Piłkarze Chrobrego Głogów zaczęli treningi

, poniedziałek, 9 stycznia 2017

Od poniedziałku 9 stycznia do treningów wrócili piłkarze Chrobrego Głogów. Głogowianie w przerwie świąteczno-noworocznej nie narzekali na zbyt błogie lenistwo, mając indywidualne rozpiski od sztabu szkoleniowego. U trenera Ireneusza Mamrota zima to okres ciężkiej pracy, należy się zatem spodziewać, że najbliższe dni dla piłkarzy Chrobrego nie będą najłatwiejsze.

avatar
Nowy rok i nowe wyzwania. Chrobry przede wszystkim będzie walczył o bezpieczny byt w I lidze, a kilka pierwszych kolejek pokaże, czy głogowian stać będzie na coś więcej (fot. K. Ziółkowski)

Czwartym Rozwandowicz
W minionym tygodniu lista zawodników, którzy zimą opuściki Głogów powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem mowa o Maksymilianie Rozwandowiczu. Mający 22 lata boczny obrońca zaledwie po półrocznym pobycie w Chrobrym rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. Bilans Rozwandowicza w barwach pomarańczowo-czarnych to tylko 4 mecze ligowe, z czego jeden od pierwszej minuty spotkania. Obrońca szybko znalazł sobie nowego pracodawcę, z Głogowa przeniósł się do Łodzi, gdzie będzie bronił barw ŁKS. Jeden z legendarnych klubów na piłkarskiej mapie w Polsce aktualnie występuje na trzecioligowym poziomie, będąc liderem swojej grupy. Co ciekawe Rozwandowicz już wcześniej miał okazję grać w Łodzi, tyle tylko, że w latach 2012-15 bronił barw... Widzewa. Tak że w poczuciu kibicowskim decyzja byłego piłkarza Chrobrego jest, mówiąc oględnie, dosyć kontrowersyjna. Rozwandowicz to 4 piłkarz, z którym rozstano się w Głogowie zimą. Wcześniej wolną rękę dostali Volodymyr Hudyma, Sebastian Murawski (na testach w drugoligowym Rozwoju Katowice) i Karol Szymański (blisko porozumienia z Wigrami Suwałki). Po stronie zysków póki co porozumienie z obrońcą Arielem Wawszczykiem, który ostatni był piłkarzem rywala z I ligi – Podbeskidzia Bielsko-Biała. Kibice mogą także z optymizmem spoglądać w stronę rozwoju sytuacji z Bartoszem Kwietniem. Defensywny pomocnik Chrobrego wrócił do swojego macierzystego klubu Korony Kielce, wiele jednak wskazuje, że wiosną ponownie zakotwiczy w Głogowie. Przypomnijmy, Kwiecień jest od lata 2016 wypożyczony z Korony na roczny okres, kielecki klub ma jednak prawo ściągnąć piłkarza do siebie wcześniej. – Rozmawiałem z Bartkiem i myślę, że powinien do nas wrócić. Choć wiadomo, tutaj decyzja jest po stronie klubu z Kielc. Dlatego trzeba jeszcze chwilę poczekać – krótko komentuje sprawę trener Mamrot.

MACIEJ PIASECKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.