Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Miedzi Legnica

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Miedź Legnica zagrała znakomite spotkanie na stadionie wicemistrza Polski i po raz pierwszy wygrała mecz wyjazdowy w ekstraklasie. Legniczanie po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej musieli dwukrotnie gonić wynik, a ostatecznie wygrali z Jagiellonią 3:2. Co ważne Miedź zdobyła w tym meczu przepiękne gole.

Peteri Forsell strzelił w Białymstoku dwie bramki (fot. Ł. Haraźny)

Już w pierwszej akcji meczu Omar Santana uderzył blisko bramki Jagiellonii, co zwiastowało, że Miedź nie przyjechała na „Jagę” się chować. Legniczanie w przebiegu spotkania byli zespołem lepszym. W 9 min. Marquitos uderzył po podaniu Piaseckiego, ale prosto w rękawice Kelemena. Cztery minuty później uderzeniem głową po centrze Wójcickiego odpowiedział Savković, ale nie trafił w światło bramki. Miedź mogła prowadzić już po kwadransie gry, ale gola zdobytego głową przez Augustyniaka nie uznał arbiter dopatrując się pozycji spalonej. W 24. min. w słupek uderzył Pospisil. W dwóch ostatnich minutach pierwszej części obie drużyny oddały groźne uderzenia głową. Najpierw Klemenz minimalnie nad bramką, a następnie Piasecki sprawił dużo problemów Kelemenowi. Do przerwy było jednak bezbramkowo.