Pierwsze medale biało-czerwonych podczas World Games 2017

Monika Pelc, wtorek, 25 lipca 2017

Gospodarze 10. Światowych Igrzysk Sportowych nie odstają od światowej konkurencji i walczą o swoje. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że biało-czerwoni poprawią dorobek 11 krążków z TWG 2005 w Duisburgu.
A pierwsze powody do radości dała zawodniczka Dolnośląskiego WOPR Alicja Tchórz, która sięgnęła po srebro w sportowym ratownictwie wodnym. Pierwszy raz Mazurka Dąbrowskiego wysłuchaliśmy natomiast w niedzielę: złoto powędrowało do motoparalotniarza Wojciecha Bódgała.

avatar
Alicja Tchórz sięgnęła po srebro w sportowym ratownictwie wodnym

Srebrny piątek
Alicja Tchórz, która w zawodach sportowego ratownictwa wodnego startuje zaledwie od kilku miesięcy, już wyrosła na jedną z najlepszych na świecie. W piątkowym finale na 200 metrów z przeszkodami lepsza była jedynie Silvia Meschiari. Obie popłynęły poniżej rekordu Europy. – Potwierdza się to, że basen na Wejherowskiej jest niezwykle szybki. Na pierwszych stu metrach chciałam trochę zniechęcić rywalki, wiedziałam, że dysponuję większą szybkości niż one. Włoszka jednak zachowała więcej sił na finisz, jest zdecydowanie bardziej doświadczona na tym dystansie ode mnie. Medale na imprezach międzynarodowych dają dużego „kopniaka”, mam nadzieję, że to mnie poniesie na mistrzostwach świata w Budapeszcie – mówiła Tchórz, która dzień po zakończeniu swojej rywalizacji na TWG udała się właśnie na Węgry. Chwilę później, po medale tego samego koloru sięgnęła męska sztafeta 4x50 metrów z przeszkodami, w składzie: Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Bartosz Makowski, Adam Dubiel. – To duża niespodzianka, ta sztafeta miała być najsłabsza w naszej kadrze, a tymczasem zdobyliśmy srebrny medal – mówił Makowski, drugi obok Tchórz reprezentant Dolnego Śląska w szeregach biało-czerwonych.


Brązowo-złoty weekend
Dzień później sztafeta z Dubielem, Kępą, Kotowskim i Bartosz Stanielewiczem popisała się podobnym osiągnięciem 4x25 metrów w konkurencji „holowanie manekina”. Polaków wyprzedzili jedynie reprezentanci Niemiec. Iście brązowa była sobota, na trzecim stopniu podium stanęła kobieca sztafeta z Karoliną Faszczewską, Dominiką Kossakowską, Anną Nocoń i Alicją Tchórz. W konkurencji 4x50 metrów z pasem ratowniczym Polki ustąpiły jedynie Niemkom i Australijkom. Podobnym sukcesem mogą pochwalić się nasi reprezentanci sumo Magdalena Macios oraz Paweł Wojda. W drodze po medal Wojda stoczył pięć walk, w tej decydującej był lepszy od Egipcjanina Abouelrokbema Fathy’ego, natomiast Macios pokonała Japonkę Yukę Okutomi.
Upragniony krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył w niedzielę wspomniany na wstępie mistrz Europy i świata w motoparalotniarstwie Wojciech Bódgoł. To, że Polacy świetnie czują się podczas niepewnej pogody pokazał także Marcin Bernat, który w tej samej konkurencji był trzeci. Czekamy na więcej!
ARKADIUSZ BARSKI


źródło: SS nr 29


Proste pytanie: 2 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.