Pierwsza porażka Polaków w ME do lat 18 w koszykówce

, sobota, 23 lipca 2011

Stawką sobotniego spotkania, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Chorwacji, było pierwsze miejsce w grupie. Podopieczni Jerzego Szambelana nie potrafili znaleźć odpowiedzi na trzypunktowe rzuty rywali i, mimo głośnego dopingu licznej publiczności, przegrali 72:78. W poniedziałek, na początek zmagań w ramach drugiej rundy grupowej, biało-czerwoni zagrają o godz. 18 z Turcją.

Polacy nie zdołali powstrzymać dobrze dysponowanych Chorwatów (@fot. K. Ziółkowski)

Początek meczu należał do Polaków, którzy grali niezwykle dynamicznie i efektownie. Wsady Ponitki i Karnowskiego rozgrzały licznie zgromadzoną we wrocławskiej hali Orbita kibiców i dały naszej kadrze kilkopunktowe prowadzenie. Chwilę później Chorwaci trzykrotnie trafili z dystansu, odrabiając straty. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do biało-czerwonych, którzy po trójce Grzegorza Grochowskiego wyszli na prowadzenie 27:20. Z minuty na minutę Polakom coraz ciężej przychodziło zdobywanie punktów. Zacieśniona obrona rywali wymuszała nasze straty (19 w całym meczu!). Mimo słabszej gry ambitnie walczący koszykarze Jerzego Szambelana utrzymali do przerwy prowadzenie 37:34.

Proste pytanie: 6 + 1 =