PGNiG Superliga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 10 września 2018

Pierwszy poważny sprawdzian w rozpoczętym niedawno sezonie PGNiG Superligi Kobiet został zdany celująco przez piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut bez większych problemów pokonały na wyjeździe Pogoń Szczecin 30:26 (17:13).

Podopieczne Bożeny Karkut (na zdjęciu) odniosły cenne zwycięstwo w Szczecinie (fot. Zagłębie Lubin)

Starcie faworytek dla Miedziowych Zwycięstwo lubinianek w Szczecinie jest o tyle ważne, że oba zespoły będą walczyły w tym sezonie o medale. Cieszyć może nie tylko wynik, ale również styl, w jakim udało się ograć miejscową Pogoń. – Przez to, że ten mecz był wyrównany, a nawet ze wskazaniem na nas, muszę pochwalić za postawę w tym meczu cały zespół. Dziewczyny dobrze zagrały w obronie. Nie tylko poprzez niesamowitą walkę, jeśli chodzi o grę w ataku pozycyjnym, ale również szybki powrót na własną połowę po nieudanych akcjach – oceniła Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin. Tym razem gra wicemistrzyń Polski oparta była na rozgrywających, które zdobyły dwadzieścia jeden bramek na trzydzieści całego zespołu. Prym wśród nich wiodła Klaudia Pielesz, która na listę strzelczyń wpisała się dziewięciokrotnie. – Wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Od pierwszych minut gra była zacięta, a początek spotkania był bardzo wyrównany. W tym meczu bardzo dobrze funkcjonował u nas rzut z drugiej linii, co pozwoliło nam odskoczyć rywalkom na kilka bramek. Dzięki dobre obronie nie oddałyśmy prowadzenia już do końca spotkania – dodała Marta Rosińska, rozgrywająca lubińskiego zespołu. W miarę wyrównane spotkanie trwało tylko przez pierwszy kwadrans, później podopieczne Bożeny Karkut zaczęły budować swoją przewagę, która do przerwy wynosiła cztery bramki. Po zmianie stron dystans dzielący oba zespoły zmniejszył się do siedmiu trafień, jednak bardzo skuteczna gra w końcówce Oliwi Płomińskiej pozwoliła zmniejszyć o połowę straty gospodyń. W najbliższą środę piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin będą podejmować Arkę Gdynia. Gdyby to spotkanie odbywałoby się dwa lata temu, można byłoby powiedzieć, że czeka nas hit kolejki. Teraz jednak występujące pod nową nazwą gdynianki po odejściu czołowych zawodniczek skazane są na walkę o utrzymanie. Na inaugurację rozgrywek zostały one rozbite przez MKS Perła Lublin 12:32 (6:15), natomiast w minionej kolejce wyraźnie przegrały z KPR-em Gminy Kobierzyce. Podobnie powinno być także w Lubinie