PGNiG Summer Superliga zawitała do Wrocławia

, poniedziałek, 22 maja 2017

Słońce, plaża, fair play, szacunek i przyjaźń. To wszystko charakteryzuje plażową odmianę piłki ręcznej, która będzie jedną z dyscyplin sportowych rozgrywanych podczas The World Games w stolicy Dolnego Śląska. W miniony weekend kibice mogli poznać ją w nietypowej scenerii, bo na placu Solnym we Wrocławiu.

avatar
Przez cały weekend na placu Solnym grali w piłkę ręczną plażową (fot. K. Ziółkowski)

Superliga w wakacyjnym wydaniu

Turniej, który odbył się we Wrocławiu, był pierwszym przystankiem PGNiG Summer Superligi, czyli cyklu, którego zadaniem jest wyłonienie mistrzów Polski w tej odmianie piłki ręcznej. Na specjalnym przygotowanym boisku na placu Solnym pojawiły się najlepsze zespoły klubowe z naszego kraju. Podczas całego weekendu dla kibiców przygotowano wiele atrakcji, a do ich dyspozycji był namiot sferyczny TWG 2017 oraz strefa relaksu. Zanim rozpoczęła się oficjalna część zawodów, przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu, w których udział wzięło aż trzysta osób.

Byczki z Kobierzyc

Podczas całego weekendu na wrocławskim piasku nie brakowało dolnośląskich akcentów. W piątkowy wieczór na placu Solnym zaprezentowała się reprezentacja Polski kobiet, której trenerem jest Marek Karpiński, a jego asystentką Alicja Łukasik. W biało-czerwonych barwach można było zobaczyć m.in. Magdalenę Słotę czy Alinę Struzik, która w przeszłości przywdziewała barwy AZS-u AWF Wrocław. – Bardzo się cieszę, że ten turniej rozgrywany był we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska studiowałam i grałam w AZS-ie AWF, a miasto jest mi bardzo bliskie. Właśnie tutaj odbywać się będzie TWG, dlatego nie wyobrażam sobie innego miejsca na otwarcie cyklu PGNiG Summer Superligi – powiedziała Alina Strózik. W sobotę oraz niedzielę rozpoczęła się formalna część zawodów, a o zwycięstwo rywalizowały najlepsze zespoły z naszego kraju. W kategorii mężczyzn tytułu broni BHT Auto Forum Petra Płock, a oprócz nich mogliśmy zobaczyć m.in. Politechnikę Wrocław czy Eisberg Rondel Team Legnica. Teoretycznie wśród kobiet zabrakło zespołu z Dolnego Śląska, ale BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, czyli aktualne mistrzynie Polski, reprezentowały m.in. Monika Kaźmierska, Kinga Jakubowska, Magdalena Słota czy Urszula Olejnik, czyli na co dzień piłkarki ręczne KPR-u Gminy Kobierzyce. W sobotni wieczór pokazowy mecz rozegrała męska reprezentacja Polski.

DAMIAN ORŁOWICZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.