PGE Turów wygrał z Energą Czarnymi 85:81

, poniedziałek, 25 listopada 2013

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w swoim szóstym występie w Tauron Basket Lidze wygrali z Energą Czarnymi Słupsk 85:81. Kapitalny mecz w barwach gospodarzy rozegrał Damian Kulig, który zdobył 28 oczek.

(Fot. www.ksturow.eu) Koszykarze PGR Turowa Zgorzelec w swoim szóstym występie w TBL wygrali zasłużenie z Energą Czarnymi Słupsk

Gospodarze przystępowali do meczu zmotywowani wysokim zwycięstwem z Jenisej Krasnojarsk, które odnieśli w ramach rozgrywek Zjednoczonej Ligi VTB. W Zgorzelcu zdawali sobie sprawę, że w konfrontacji z Energą Czarnymi o dobry wynik będzie znacznie trudniej. Zespół ze Słupska dotychczas spisywał się bowiem rewelacyjnie. Z sześciu rozegranych potyczek wygrał pięć. Prym w zespole wiedli Roderick Trice i Garrett Stutz. W Zgorzelcu wiedzieli, że na Amerykanów muszą zwrócić szczególną uwagę.
Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 4:0. Zgorzelczanie szybko jednak opanowali wydarzenia na parkiecie i spróbowali pierwszej ucieczki. Po akcjach świetnie dysponowanego J.P. Prince PGE Turów wygrywał już nawet 22:15. Trener Andrej Urlep został zmuszony poprosić o pierwszą przerwę. Poskutkowało, bo zespół ze Słupska jeszcze w pierwszej ćwiartce zdołał odrobić część strat (24:21). W drugiej kwarcie goście dzięki świetnej grze Jordana Hullsa oraz Garretta Stutza zdołali doprowadzić do remisu po 30. Strata prowadzenia podziałała na czarno-zielonych jednak pozytywnie. Rozegrał się Damian Kulig (do przerwy 13 pkt) i po serii 7:0 gracze trenera Miodraga Rajkovicia znów odskoczyli (37:30). Warto wspomnieć, że po 20 min gry gospodarze mieli już na swoim koncie 13 asyst.
Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia PGE Turowa, który po trafieniu Tony Taylora wygrywał już 59:44. Od tego momentu do pracy wzięli się goście. Czarni poprawili obronę, wymuszali na rywalach niecelne rzuty i zaczęli odrabiać straty. Kiedy Stutz trafił równo z syreną kończącą trzecią kwartę, wciąż wygrywał jednak PGE Turów, ale już tylko 63:62. To zwiastowało ogromne emocje. I te faktycznie były, mimo że gospodarze niemal cały czas utrzymywali się na prowadzeniu. Jedynie 2 min przed końcem goście, którzy wygrali walkę o zbiórki 35:29 po akcji bezbłędnego Stutza (10 na 10 z gry), zdołali doprowadzić do remisu po 78. W końcówce górą byli gospodarze. Ważne punkty zdobył rewelacyjny Kulig, a w kolejnej akcji z dystansu trafił Nemanja Jaramaz. Po chwili zgorzelczanie wybronili bardzo ważną akcję. Słupszczanom nie pomogła nawet trójka Trice’a na 11 sek. przed końcem. Ostatecznie PGE Turów zasłużenie wygrał 85:81.