PGE Turów rozbił Polpharmę 90:62

Maciej Szumski, poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Inauguracja kluczowej fazy sezonu w Tauron Basket Lidze w Zgorzelcu wypadła okazale. PGE Turów w pierwszym ćwierćfinale play-off bez kłopotu ograł Polpharmę Starogard Gd. 90:62 i potrzebuje już tylko dwóch wygranych by awansować do półfinału. Drugi mecz już dzisiaj (poniedziałek 29.04).

Demolka na otwarcie

Po spektakularnym zwycięstwie w Zielonej Górze ze Stelmetem 102:73 kibice w Zgorzelcu z niecierpliwością oczekiwali pierwszego meczu z kociewskimi Diabłami. Starogardzianie okazali się zespołem, który nie jest w stanie nawiązać z Turowem wyrównanej walki. Duży wpływ na to miał fakt, że trener Mindaugas Budzinauskas nie mógł skorzystać z usług lidera swojej drużyny Bena McCauley’a. Zespół z Dolnego Śląska od początku dominował na parkiecie i systematycznie powiększał przewagę. Świetnie prezentował się zwłaszcza Damian Kulig, który już do przerwy miał na swoim koncie 17 punktów (w całym meczu rzucił ich 24 i miał 11 zbiórek). Dobrze w pierwszej połowie grał również Djordje Micić, który w ciągu pierwszych 20 minut zanotował 5 asyst. Dużo dobrego do gry ekipy ze Zgorzelca wnosił też Ivan Opacak, który został wybrany najlepszym koszykarzem kwietnia w TBL. Dopingowana przez głośną grupę swoich kibiców Polpharma starała się być w grze dzięki akcjom Michaela Hicksa oraz Urosa Mirkovicia. Na rozpędzoną machinę ze Zgorzelca to było jednak zbyt mało. Przed zmianą stron drużyna trenera Miodraga Rajkovicia wygrywała już 49:27.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dominowali w każdym elemencie i ostatecznie zwyciężyli 90:62. PGE Turów w rywalizacji do trzech wygranych objął prowadzenie 1:0. Drugi mecz już dzisiaj w Zgorzelcu. Początek o godz. 18.15. W innych meczach 1/4 finału: Asseco Prokom Gdynia – Anwil Włocławek 66:76, Trefl Sopot – AZS Koszalin 81:72. Mecz Stelmet Zielona Góra – Energa Czarni Słupsk zakończył się po zamknięciu numeru.

PGE TURÓW ZGORZELEC – POLPHARMA STAROGARD GD. 90:62 (25:12, 24:15, 29:20, 12:15)

PGE TURÓW: Kulig 24 (4), Chyliński 13 (2), Opacak 13 (1), Cel 12 (2), Jackson 6 (1), Robinson 5 (1), Lewandowski 5, Micić 4, Stelmach 3 (1), Zigeranović 3, Aleksić 2, Leszczyński 0.

POLPHARMA: Mirković 18 (1), Hicks 14 (2), Majewski 9, Nowakowski 7, Radwański 5 (1), Lichodzijewski 5, Andriuskevicius 3, Neumann 1, Radomski 0, Sarzało 0.

Wyróżnienia w Zgorzelcu

Dobra gra PGE Turowa w ostatnich miesiącach w koszykarskim światku nie pozostała bez echa. Zdaniem szkoleniowców drużyn występujących w Tauron Basket Lidze na miano najlepszego zasłużył Miodrag Rajković. Dodajmy, że Serb będzie pracował w Zgorzelcu również w kolejnym sezonie. W najlepszej piątce sezonu zasadniczego znalazł się także Michał Chyliński. Ponadto tytułem gracza kwietnia przed meczem z Polpharmą został wyróżniony Ivan Opacak.

Proste pytanie: 2 + 3 =