PGE Turów pewnie pokonał Anwil Włocławek 74:63

Maciej Szumski, wtorek, 9 kwietnia 2013

PGE Turów Zgorzelec pokonał Anwil Włocławek 74:63. Kluczem do końcowego rozstrzygnięcia była świetna obrona gospodarzy. W ciągu trzech kwart włocławianie zdołali zdobyć tylko 39 punktów!

Przed spotkaniem wskazanie faworyta wydawało się nie być łatwym zadaniem. PGE Turów w swoim ostatnim meczu zwyciężył wprawdzie Trefl Sopot, ale korzystny wynik osiągnęli też włocławianie, którzy wygrali na własnym parkiecie z zielonogórskim Stelmetem.
W Zgorzelcu koszykarze trenera Miliji Bogicevicia z dobrej strony pokazali się jedynie w ostatniej kwarcie pojedynku. Wówczas losy meczu były już jednak rozstrzygnięte. Wszystko za sprawą gospodarzy, którzy rozegrali świetny mecz, zwłaszcza pod kątem obrony.
Anwil wprawdzie rozpoczął spotkanie od prowadzenia 8:4, ale później cały czas musiał gonić drużynę prowadzoną przez trenera Miodraga Rajkovicia. PGE Turów grał świetnie jako cały zespół, zarówno w obronie, jak i w ataku. W całym meczu czarno-zieloni zapisali na swoim koncie aż 21 asyst. Warto wspomnieć, że zgorzelczanie w ciągu trzech kwart zdobyli 61 oczek, pozwalając rywalom rzucić zaledwie 39 punktów. W defensywie dobre wrażenie sprawiali zwłaszcza Michał Chyliński, Damian Kulig oraz Russell Robinson. Ten ostatni niemal całkowicie ograniczył poczynania lidera gości Krzysztofa Szubargi. Amerykanin dołożył do tego 7 asyst i 14 punktów. Na słowa uznania zasłużył też Aaron Cel, który górował nad środkowymi Anwil w walce o zbiórki. Zapisał ich w swoim dorobku aż 12, w tym aż 5 w ataku.
Włocławianom trzeba oddać, że starali się walczyć do końca. Czwartą kwartę wygrali 24:13, ale wystarczyło to jedynie na zmniejszenie strat. Połowę dorobku włocławian w ostatniej części meczu zdobył Krzysztof Szubarga. – Wróciliśmy na właściwe tory. Poprawiliśmy zwłaszcza grę w obronie. To jest klucz do osiągania dobrych rezultatów – powiedział kapitan PGE Turowa Michał Chyliński.
Tymczasem już we wtorek o godz. 18.15 koszykarze ze Zgorzelca podejmą Asseco Prokom Gdynia. W przypadku wygranej znacznie zbliżą się do przywileju rozpoczęcia rundy play-off z pierwszego miejsca w tabeli Tauron Basket Ligi.