Pewne zwycięstwa faworytów

Maciej Piasecki, niedziela, 1 stycznia 2012

Dziesiąta kolejka PlusLigi nie przyniosła niespodzianek. Faworyci zwyciężyli zdecydowanie, i tylko mecz Delecty Bydgoszcz z AZS Politechnika Warszawa miał emocjonujący przebieg, a jego wynik ważył się do ostatniej piłki.

Michał Łasko (na zdjęciu) został wybrany najlepszym siatkarzem w meczu z AZS Tytan Częstochowa (@ fot. plusliga.pl)

Ostatecznie bydgoszczanie zwyciężyli 3:2, w setach 18:25, 25:27, 25:22, 25:20 i 17:15. W Bełchatowie grająca przez sporą część spotkania zawodnikami spoza podstawowej szóstki PGE Skra 3:0 pokonała ciągle dołującego Lotos Trefla Gdańsk, w setach do 20, 23 i ostatnim do 10 (!). MVP został wybrany Bartosz Kurek.

Indykpol AZS Olsztyn, opromieniony sensacyjnym zwycięstwem nad ZAKSĄ ani na moment nie był w stanie zagrozić Asseco Resovii, o czym świadczą wyniki poszczególnych partii. Goście wygrali je do 19, 15 i 15, a MVP spotkania wybrano zawodzącego wcześniej Olega Achrema. Nie miał najmniejszych problemów ze zwycięstwem zespół Jastrzębskiego Węgla. Tylko na początku pierwszego seta siatkarze Tytana AZS Częstochowa toczyli wyrównany pojedynek z podopiecznymi Bernardiego, potem już zdecydowanie dominowali jastrzębianie, którzy zwyciężyli 3:0 (25:19, 25:15, 25:22). MVP meczu Michał Łasko. Także „na sucho” drużyna Farta Kielce uległa liderowi z Kędzierzyna - Koźla, chociaż w drugiej i trzeciej partii gospodarze mocno postawili się występującemu m.in. bez chorego na grypę żołądkową Pawła Zagumnego zespołowi ZAKSY. Kędzierzynianie wygrali 3:0 (25:18, 25:23, 30:28).