Perspektywy bez granic

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

Wielkie sukcesy odnoszą trampkarze Granicy Bogatynia. Zawodnicy trenera Jacka Panfila w minionym sezonie obronili tytuł mistrzowski w rozgrywkach ligowych okręgu jeleniogórskiego. Postawa młodych piłkarzy pozwala klubowi ze spokojem spoglądać w przyszłość.

avatar

W zakończonych niedawno rozgrywkach zespół z Bogatyni zanotował 19 zwycięstw, miał jeden remis oraz przegrał dwa spotkania. Zdobył 115 bramek, tracąc zaledwie 16. Do najlepszych strzelców drużyny należeli Dawid Więckiewicz (zdobywca 41 bramek), Oskar Gmyrek (22) oraz Gracjan Janiak (13). Od początku sezonu drużyna z Bogatyni w miarę rozgrywania kolejnych spotkań spisywała się coraz lepiej, konsolidowała się gra poszczególnych formacji. Przełomowym meczem, który miał znaczący wpływ na końcowy sukces, było w zwycięstwo 2:0 nad lokalnym rywalem Nysą Zgorzelec, odniesione w rundzie wiosennej. – W tym meczu nasz zespół, mimo braków podstawowych zawodników, pokazał wielką ambicję i wiarę w końcowy sukces. Wspaniałe zawody rozegrał utalentowany bramkarz i jednocześnie kapitan zespołu Paweł Mucha, który kilkakrotnie w groźnych sytuacjach ratował zespół przed utratą bramek – relacjonował konsultant ds. mediów Granicy Andrzej Lipko.

W całych rozgrywkach najpewniej spisywała się formacja defensywna bogatynian w składzie Daniel Sepioło, Kamil Biernacki, Mateusz Olizarowicz, Przemek Humen i Maciej Ludwik. W zespole nie obyło się jednak bez problemów. Największym było zestawienie linii pomocy, gdzie z powodu kontuzji podstawowych graczy, a zwłaszcza jej lidera Michała Brodniaka, gra formacji nie była optymalna. Praktycznie tylko Gracjan Janiak, etatowy wykonawca stałych fragmentów gry, wystąpił we wszystkich spotkaniach na swojej pozycji lewego pomocnika. – Duże słowa pochwały należą się również naszym napastnikom: Dawidowi Więckiewiczowi oraz Oskarowi Gmyrkowi, którzy potrafili wykorzystywać sytuacje bramkowe, wypracowane przez kolegów z zespołu – zaznaczył Andrzej Lipko.

W drugiej rundzie linię ataku udanie wzmocnił Bartosz Piotrowski, zdobywając ważne gole. Działaczy Granicy cieszy fakt, że o sile zespołu w znaczący sposób decydowali chłopcy spoza terenu miasta Bogatyni, którzy w Granicy podnieśli swoje kwalifikacje: filar defensywy Kamil Biernacki z Działoszyna, Michał Brodniak ze Zgorzelca, Maciej Ludwik z Bratkowa, Michał Piłat z Opolna oraz Przemek Humen, Dawid Kostrzewa , Gracjan Janiak, Patryk Oblamski i Bartek Piotrowski z Zatonia i Trzcińca. W pierwszej rundzie barwy Granicy reprezentowali również Paweł Soroka oraz Mateusz Sokolak. – Nasuwa się refleksja, iż w naszej gminie jest jeszcze wielu uzdolnionych chłopców, którzy poprzez partykularne i egoistyczne podejście opiekunów i trenerów poszczególnych klubów z niższych klas nie pozwalają uzdolnionej młodzieży rozwijać swojego talentu w naszym klubie. A przecież posiada on wykwalifikowanych trenerów, mogących z sukcesami wychowywać i szkolić młodzież – zauważył Andrzej Lipko.

Drugie z rzędu mistrzostwo okręgu to nie jedyne sukcesy trampkarzy z Bogatyni. W tym roku wywalczyli oni również pierwsze miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Jeleniogórskiego. Jedno jest pewne. W niedalekiej przyszłości Granica będzie mogła poszczycić się armią wychowanków z prawdziwego zdarzenia.

(GB)


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 7 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.