Paweł Fajdek nie zwalnia tempa

, czwartek, 22 sierpnia 2013

Złoty medalista niedawno zakończonych mistrzostwa świata w Moskwie znowu dał o sobie znać. Tym razem wywalczył drugie miejsce na mityngu w Dubnicy (Słowacja). Przegrał tylko z Węgrem Krisztianem Parsem.

avatar
Kolejny dobry występ P. Fajdka (FOT. pzla.pl)

Mimo porażki Dolnoślązak może być bardzo zadowolony, gdyż drugą lokatę zdobył po rzucie na odległość 82,27 m. Tym samym Paweł Fajdek ustanowił swój nowy rekord. Dalej od niego w konkursie na Słowacji rzucał tylko Pars (82,40 m). Rzut Węgra był najlepszym rezultatem w tym sezonie na świecie.

Oprócz naszego kulomiota z dobrej strony pokazała się także Anita Włodarczyk. Wicemistrzyni świata pod nieobecność złotej medalistki Ukrainki Tatiany Łysienko, wygrała zawody. Włodarczyk posłała młot na odległość 78,22 m. Wynik ten okazał się niewiele gorszy od jej rekordu Polski ustanowionego w Moskwie (78,46).

Kolejne zawody, w których udział wezmą m.in. wspomniani Fajdek z Włodarczyk już w niedzielę (25.08) w Memoriale Kamili Skolimowskiego, który odbędzie się na stadionie Orła w Warszawie. W takiej formie liczymy na jeszcze dalsze rzuty naszych reprezentanów.

Katarzyna Powidłowska


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
Sonda
Mundial 2018 w Rosji: Czy Polska wyjdzie z grupy??