Panthers Wrocław bez mistrzostwa Polski

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 23 lipca 2018

Panthers Wrocław nie obronili mistrzostwa Polski w futbolu amerykańskim. W Polish Bowl XIII rozegranym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przegrali jednym punktem z Lowlanders Białystok, którzy zdobyli swój pierwszy tytuł w historii klubu.

W sobotnim Polish Bowl Pantery przegrały z Lowlanders Białystok i nie zdobyły trzeciego z rzędu mistrzostwa Polski (fot. archiwum Panthers Wrocław)

Kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami najbardziej wyrównanego meczu finałowego od roku 2011. Losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty, ale to ostatecznie Lowlanders Białystok zwyciężyli 14:13, odbierając tytuł z rąk wrocławian. Kibicom gospodarzy przypomniał się SuperFinał z 2015 roku, kiedy na Stadionie Wrocław Pantery sensacyjnie uległy Seahawks Gdynia. Zabrakło punktu z podwyższenia Broniące tytułu Pantery przystępowały do meczu osłabione brakiem amerykańskich zawodników oraz zawieszonego tuż przed finałem Rafała Rogaczewskiego. Te braki były wyczuwalne przez cały mecz, który obfitował w nerwy i wiele niepotrzebnych błędów. Świetne spotkanie rozegrały defensywy obu zespołów, które w pierwszej kwarcie nie pozwoliły na zdobycie punktów żadnej ze stron. Impas został przełamany dopiero w drugiej części gry, kiedy najpierw świetnym biegiem popisał sie Jan Wawrzyniak, a chwilę później w pole punktowe wbiegł Mateusz Szefler. Niestety doszło do faulu przy próbie podwyższenia i Panterom nie udało się zdobyć dodatkowego punktu, co jak się okazało, miało mieć katastrofalny efekt dla wyniku końcowego meczu. Lowlanders odpowiedzieli kilka minut później, kiedy w pole punktowe wbiegł Ryan Kasdorf. Panthers Wrocław mieli jeszcze szansę zaskoczyć przeciwników, kiedy tuż przed przerwą piłkę w polu punktowym złapał Tomasz Dziedzic, ale przyłożenie nie zostało uznane z powodu kolejnego przewinienia. Do przerwy futboliści z Białegostoku prowadzili 7:6. – Od pierwszych minut spotkanie było bardzo nerwowe. Wiedzieliśmy, jak bardzo zmotywowani i żądni gry są nasi zawodnicy, ale czasami chcieli aż za mocno, co skutkowało przewinieniami. W takim meczu, by wygrać, trzeba popełnić mniej błędów niż przeciwnik i okazało się to całkowicie prawdziwe. Lowlanders Białystok to świetna drużyna i gra przeciwko nim zawsze wymaga 100% skupienia – mówił Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław.