Outlaws Wrocław rozpoczynają sezon

Maciej Piasecki, poniedziałek, 27 marca 2017

Kiedy Panthers dochodzili do swojego pierwszego SuperFinału, oni przegrywali w PLFA II z rezerwami rywala zza miedzy. Po trzech latach będzie okazja do ponownej konfrontacji, tym razem na najwyższym szczeblu. Outlaws Wrocław to beniaminek, znający swoje możliwości, ale i wyznaczający sobie ambitne cele.

avatar
Outlaws Wrocław w play-offach - to brzmi realnie (fot. archiwum klubu)

O „Wyjętych spod prawa” (lub po prostu Banitach) szerzej pisaliśmy po ich triumfie na trzecim poziomie rozgrywkowym, przypomnijmy tylko, że to ekipa powołana do życia pod koniec 2013 roku przez zawodników Devils, Devils B oraz Giants, oraz osoby z przeszłością jeszcze w The Crew, finansowana głównie przez obecnego prezesa, przedsiębiorcę Christophera Jasiaka.

Rachunki do wyrównania
Wspomniane na wstępie wrocławskie derby pomiędzy Panthers a Outlaws (już 8 kwietnia) będą pierwszymi od czterech lat w elicie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Za faworytów uchodzą rzecz jasna mistrzowie kraju, ale ich mniej utytułowany rywal wcale nie stoi na straconej pozycji. Gdyby jednak szukać drużyny pokroju Outlaws, mógłby to być drugi z nowicjuszy w stawce, Tychy Falcons. To z nimi wrocławianie przegrali finałową batalię, przez co o wejście do elitarnego towarzystwa musieli bić się w barażu z poznańskimi Kozłami.
Siłą zespołu zawsze była defensywa, która w nadchodzących rozgrywkach ma być jeszcze mocniejsza. A to za sprawą utalentowanego defensive backa, Ernesta Halla Jr., który ma także szkolić zawodników na tej pozycji. Nowym linebackerem i – przede wszystkim trenerem głównym – będzie Palmer Foster, ostatnio koordynator defensywy w angielskich drużynach uczelnianych. Foster zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Krzysztofa Wydrowskiego, który zdecydował się na dołączenie do sztabu Panter. Z linią ofensywną pracował będzie John Van Vliet.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.