Ostatni dzień wyścigowy na WTWK

, piątek, 25 października 2013

Przed nami ostatnia wyścigowa niedziela na Partynicach. Głównym wydarzeniem będzie Nagroda Zamknięcia Sezonu, międzynarodowa gonitwa z przeszkodami na dystansie 4500 m.

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) Wyścigi konne na Partynicach stały w tym sezonie na wysokim poziomie

Trzy z siedmiu zgłoszonych koni, spotkały się wcześniej w Lotto Wielkiej Wrocławskiej, w której najlepiej wypadł czeski Pareto zajmując trzecie miejsce, partynicki Krab był piąty, natomiast ze służewieckiej Santoniny jeździec spadł na najtrudniejszej przeszkodzie do pokonania, skoku trybunowym.

W gonitwach płotowych konie rywalizować będą o Nagrodę Chyszowa. Faworytem będzie Ivo ze Służewca, który w tym sezonie wygrywał już dwukrotnie.

Do wyścigu o Nagrodę Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych – Partynice staną dwulatki pełnej krwi, o zwycięstwo powalczą między innymi Essea, Rosa i Swinger, które mają na koncie po jednej wygranej.

Za najsilniej obsadzone gonitwy uważa się te na dystansie 2000 m z udziałem trzyletnich arabów. Na torze ponownie zmierzą się Olek i Ceilan, które spotkały się już w wyścigu o Nagrodę SK Lesieniec. Tam lepszy okazał się Olek zajmując trzecie miejsce (Ceilan był piąty).

Mityng otworzy gonitwa dla 3-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej, w której zobaczymy dawno nieoglądaną Bombonierkę.  Na zakończenie dnia oraz całego sezonu pobiegną kłusaki francuskie z Nitisą Josselyn w stawce.

Początek zawodów o godzinie 12:45. Wstęp wolny.

ARKADIUSZ BARSKI


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.