Orlen Liga Impel nie zagra w „czwórce”

Maciej Szumski, poniedziałek, 25 marca 2013

Koniec marzeń Impela Wrocław o medalu Orlen Ligi. Wrocławianki, pomimo ambitnej walki, nie sprostały zadaniu i przegrały z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą 1:3 w ćwierćfinałowej rywalizacji. Przedsezonowe apetyty z pewnością były większe, ale patrząc przez pryzmat każdego ze spotkań, dąbrowianki wygrały zasłużenie i trudno zwalać na cokolwiek innego, aniżeli zwyczajną wyższość sportową faworytek tej rywalizacji.

Zacznijmy jednak od początku, czyli meczu numer trzy. Na sobotnim pojedynku w hali GOSiR w Twardogórze pojawiło się ok. 800 osób, więc pomysł rozgrywania meczu w innym miejscu niż Wrocław szybko odszedł do lamusa. Początek należał jednak do dąbrowianek, które objęły kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddawały praktycznie do samej końcówki pierwszej partii. Wtedy to, za sprawą coraz większego nacisku „Impelek”, błędy zaczęła popełniać m.in. dotychczasowy „pewniak” punktowy Joanna Kaczor. Dokładając do tego coraz regularniejszą grę wrocławianek, zrobiła się emocjonująca końcówka. Ku uciesze kibiców, „Impelki” wygrały, czym wlały w serca kibiców nadzieje na pozytywne rozstrzygnięcie.
Od drugiego seta do gry na dobre wkroczył jednak… trener Tauronu MKS Waldemar Kawka. Doświadczony szkoleniowiec zaczął wymieniać nieco słabsze tego dnia, wprowadzając odpowiednio Katarzynę Zaroślińską oraz Milenę Stacchiotti. Te dwie roszady okazały się być kluczem do… ostatecznego sukcesu w meczu numer trzy rywalizacji Wrocław – Dąbrowa Górnicza. „Impelki” co prawda starały się narzucać własny styl gry (warto podkreślić dobrą grę wrocławianek w elemencie zagrywki), w decydujących momentach to jednak dąbrowianki najczęściej odrabiały straty, mocno naciskając gospodynie tego pojedynku. W efekcie cztery sety pozostawiały spory niedosyt, bo widać było, że tego dnia kilka piłek (zwłaszcza mając w czwartej partii stan 19:16 na swoją korzyść) Impel mógł wbić w parkiet aktualne zdobywczynie Pucharu Polski.
Zupełnie inną historią było niedzielne spotkanie. Impel nie miał już nic do stracenia i od początku było widać, że wrocławianki chcą – używając sportowego żargonu – ugryźć rywalki. Zaczęło się jednak mocno pod górkę, bo pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne z Dąbrowy Górniczej. „Impelki” nie spuściły głów po tym lekkim falstarcie i w kolejnych dwóch setach pokazały, że zależy im na półfinale równie mocno, jak Tauronowi MKS. Trener Tore Aleksandersen starał się na wszelaki sposób rotować składem, wprowadzając m.in. Patrycję Polak, sadzając tym samym chociażby Katarzynę Konieczną. Impel zaczął bardzo dużo grać środkiem, do tego po chwilowym oddechu do gry powróciła wspomniana Konieczna i zrobiło się 2:1 w setach. Niestety, to było wszystko, na co tego dnia stać było Impel. Za sprawą świetnie grającej m.in. Katarzyny Zaroślińskiej (świetny mecz leworęcznej atakującej) czy Elżbiety Skowrońskiej (MVP niedzielnego meczu) to Tauron MKS okazał się być zwycięzcą ćwierćfinałowej rywalizacji…