O lidera powalczą do końca

Maciej Szumski, poniedziałek, 11 marca 2013

Wrocławski Klub Koszykówki pokonał w przedostatniej kolejce GKS Tychy 88:76, dzięki czemu odniósł szóstą wygraną z rzędu i nadal liczy się w walce o pierwsze miejsce po zakończeniu rundy zasadniczej.

Ślązacy sprawili wiceliderowi sporo trudności. WKK odskoczył rywalom dopiero w trzeciej kwarcie za sprawą dobrej gry Bartosza Diduszki i Jana Grzelińskiego, którzy na przestrzeni całego meczu uzbierali łącznie niemal połowę punktów swojego zespołu. Kluczem do zwycięstwa okazała się przewaga pod koszem. Zawodnicy WKK wygrali z rywalami w zbiórkach 34:23. Oprócz tego duet trenerski Paweł Turkiewicz – Tomasz Niedbalski mógł w spotkaniu liczyć na dobrą postawę graczy rezerwowych, którzy w odpowiednich momentach zastępowali zawodników pierwszopiątkowych i zdobyli łącznie o 12 punktów więcej niż rezerwowi gospodarzy. Dzięki celnej trójce Bartosza Diduszki WKK prowadził z GKS-em po pierwszej kwarcie 23:22. Na kolejne 10 minut goście wybiegli dodatkowo umotywowani. I zwiększyli przewagę do 11 punktów. Druga część kwarty należała jednak do zespołu z Tychów, który znacznie zmniejszył stratę do WKK. Najwięcej dramaturgii miała trzecia kwarta. Tyszanie po celnych rzutach wolnych Pawła Olczaka zbliżyli się do WKK na dwa punkty. W odpowiedzi zza łuku trafili Diduszko i Tomasz Nowakowski. Środkowy ekipy z Dolnego Śląska kilka sekund później zdobył punkty z szybkiego ataku i zrobiło się 55:47 dla WKK. Warto dodać, że wyżej opisane punkty Diduszki i Nowakowskiego zdobyte zostały po doskonałych podaniach od Jana Grzelińskiego, który w meczu z Tychami otarł się o double-double. Wrocławski rozgrywający zgromadził na swym koncie 23 punkty i 9 asyst. W ten sposób koszykarze ze stolicy Dolnego Śląska wyszli obronną ręką z chwilowego kryzysu, a uzyskanej przewagi nie oddali już do końca spotkania, które ostatecznie wygrali 88:76 i nadal mają szansę na zakończenie rundy zasadniczej w fotelu lidera. Ostatni mecz z Gliwicami odbędzie się 20 marca o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Paderewskiego we Wrocławiu.
GKS TYCHY –
WKK WROCŁAW 76:88
(22:23, 14:17, 20:22, 20:26)
WKK: Grzeliński 23 (1), Diduszko 20 (3), Łopatka 8, Płatek 5, Leńczuk 3 oraz Nowakowski 12 (2), Koelner 11 (1), Trojan 6, Józefiak 0, Wadowski 0.
Pozostałe mecze: GTK Gliwice – WSTK Wschowa Sława 79:55, DORAL NYSA Kłodzko – KS SUDETY Jelenia Góra 69:86, HAWAJSKIE KOSZULE BANK SPÓŁDZIELCZY Żory – KS AZS AWF Katowice 59:83; Alba Chorzów – KS Pogoń Prudnik – mecz zakończył się po zamknięciu numeru.