Nowa moda zrewolucjonizuje polski rynek wellness?

Aleksandra Szumska, środa, 7 listopada 2018

O krioterapii z pewnością każdy słyszał. Jedni wiedzą o niej więcej, drudzy mniej. Ogólnie wiadomo, że krioterapia wykorzystywana jest przede wszystkim w medycynie i w sporcie, jako naturalny wspomagacz mający wpływ na zwiększenie wydajności fizycznej. Jak się okazuje, sport i medycyna to niejedyne sektory, w których krioterapia znajduje swoje zastosowanie. Na rynku zagranicznym wykorzystywana jest również jako forma odnowy biologicznej mająca wpływ na naszą urodę. Czy również w Polsce ta nowa moda zrewolucjonizuje obszar SPA i wellness?

avatar
Archiwum

Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na swoje zdrowie ale również na urodę, co oczywiście jest ze sobą ściśle związane. Uważamy na to, co jemy, staramy się jak najaktywniej spędzać wolny czas, patrzymy uważniej na skład, jaki zawierają nasze kosmetyki. Staramy się unikać wszystkiego tego, co sztuczne. Zastępujemy to w miarę możliwości naturalnymi produktami i korzystamy z zabiegów, które są bezinwazyjne. Jednocześnie chcemy, by wszystko co naturalne przynosiło równie spektakularne efekty.  Pytanie – czy to zawsze idzie ze sobą w parze? Mając na uwadze zarówno nasze zdrowie jak i bezpieczeństwo podczas wykonywanych zabiegów, które mają bezpośredni wpływ na nasz wygląd, powinniśmy w miarę możliwości wybierać takie rodzaje zabiegów, które są bezinwazyjne. Niewątpliwie taką formą „upiększania” jest krioterapia. Krioterapia w odnowie biologicznej to zastosowanie na zewnętrzną powierzchnię ciała niskich temperatur w zakresie od -110⁰C do -160⁰C w krótkim czasie 2-3 minut. Celem terapii jest wywołanie i wykorzystanie fizjologicznych reakcji na zimo. Pozytywna odpowiedź naszego organizmu poprawia kondycje, wygląd i samopoczucie z powodzeniem wpisując się w trendy wellness i spa. Jakie są korzyści z regularnego korzystania z zabiegów krioterapii?

  • Pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów
  • Przeciwdziała powstawaniu żylaków oraz powstawaniu obrzęków na nogach
  • Ujędrnia i uelastycznia skórę
  • Wzmacnia włókna kolagenu i elastyny
  • Stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona
  • Zmniejsza cellulit
  • Poprawia kondycję mięśni
  • Zwiększa odporność
  • Upiększa ciało i poprawia samopoczucie
  • Orzeźwia i relaksuje

- Moda na krioterapię jest szczególnie widoczna za granicą, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Kobiety bardzo chętnie korzystają z takich zabiegów, ponieważ są one bezpieczne i w niedługim czasie dają spektakularne efekty – mówi Karolina Magoch-Mól – specjalista ds. handlu na rynku wellness&SPA z wrocławskiej firmy Kriosystem Life. - Jesteśmy producentem urządzeń do krioterapii lokalnej i ogólnoustrojowej. Nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów zagranicznych, którymi w dużej mierze są właściciele ośrodków SPA i wellness. Dlatego też powstała kriokomora wyspowa, która idealnie nadaje się do tego typu klinik, ponieważ cała instalacja jest zabudowana, przez co komora idealnie wpisuje się w trendy SPA – dodaje. Za granicą kriokomory pojawiają się coraz częściej w sanatoriach i hotelach, a od jakiegoś czasu ten trend widoczny jest również w Polsce. Oferta hoteli i sanatoriów za granicą zawiera nowe rozwiązania dla swoich klientów, dzięki czemu przyciąga szerokie grono odbiorców. Zabiegi krioterapii stały się popularne również w klinikach odchudzających, centrach fitnessu oraz ośrodkach SPA i wellness. - Zapotrzebowanie stale rośnie, a my prowadzimy już wstępne rozmowy z naszymi potencjalnymi klientami – mówi Karolina Magoch-Mól z firmy Kriosystem Life. - Obecnie możemy zauważyć trend, który wskazuje na to, że wybieramy takie rodzaje usług, które są bezpieczne. A zabiegi krioterapii niewątpliwie takie są. I stąd właśnie tak ogromne zainteresowanie nimi. W ośrodkach SPA i wellness oferuje się nie tylko zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej, ale również krioterapii miejscowej. Takimi urządzeniami możemy dokonywać zabiegów miejscowo – na konkretne miejsce na ciele. Z powodzeniem możemy wykorzystywać je również do samego masażu – dodaje.

Kriokomory instalowane są głównie w dużych ośrodkach SPA i wellness. Natomiast w mniejszych salonach urody często możemy spotkać urządzenia do krioterapii miejscowej. Krioterapia za granicą jest niezwykle popularna i wszystko wskazuje na to, że w Polsce również niebawem zrewolucjonizuje rynek wellness i SPA. Klientki są coraz bardziej wymagające. Szukają nowych rozwiązań i coraz częściej pytają o innowacyjne i bezpieczne usługi w salonach, a także w dużych centrach wellness i SPA. W Stanach Zjednoczonych i Europie, także w Polsce krioterapia jest odpowiedzią na coraz to większy rynek konkurencji w sektorze wellness. Dzięki wprowadzeniu do swojej oferty krioterapii, przedsiębiorcy w niedługim czasie zyskują dużą liczbę zadowolonych klientów, co przekłada się na większy zysk w firmie.


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment