Norweska opcja najlepszą?

, środa, 2 stycznia 2013

Jedna z najbardziej intrygujących zagadek sportowych ostatnich tygodni dobiegła końca. W środowe popołudnie poznaliśmy oficjalnie nowego trenera siatkarek Impela Wrocław. Włodarze dolnośląskiego rodzynka na mapie Orlen Ligi zdecydowali się na tzw. opcję zagraniczną.  

avatar
Ten dżentelmen teraz będzie dowódcą drużyny Impela Wrocław (@ fot. http://smashfaktor.files.wordpress.com)

Po ratunek udano się aż do Skandynawii. Nowym szkoleniowcem został... aktualny szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Finlandii Tore Aleksandersen. Dla kibiców jest to dość egzotyczna opcja trenerska, patrząc chociażby przez pryzmat wcześniejszych medialnych spekulacji m.in. na temat Jerzego Matlaka. Nie ma jednak wątpliwości, że Norweg ma – jak na swoją anonimowość na naszym rynku – całkiem pokaźne CV, patrząc przez pryzmat sukcesów w miejscach, gdzie pracował. O ile dwukrotne mistrzostwo USA nie robi jakiegoś oszałamiającego wrażenia, to już wygrana na podwórku niemieckim jako opiekun Schweriner S.C budzi szacunek. Dorzucając do tego wicemistrzostwo i dwa brązowe medale u naszych zachodnich sąsiadów (plus złoto w Norwegii), widać, że nie przypadkowo został trenerem fińskiej kadry.

A co na to włodarze Impela? – Jestem zadowolony, że udało się podpisać kontrakt z Tore Aleksandersenem. Pracował z wieloma utytułowanymi siatkarkami, zdobywał doświadczenie u najlepszych trenerów. Wiem, że wcześniej radził sobie w trudnych sytuacjach i wierzę, że we Wrocławiu także odniesie sukces – stwierdził prezes Impela Jacek Grabowski. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. Dla norweskiego trenera praca w Impelu będzie zadaniem trudnym, ale pozostaje życzyć powodzenia. Ten dżentelmen ma bowiem warunki do tego, żeby ze swoją drużyną walczyć o nieco ambitniejsze cele, niż tylko... walka o wejście do fazy play-off. 


źródło: własne/impelwroclaw.pl


Proste pytanie: 7 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.