Nie taki diabeł straszny

Maciej Szumski, poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Z bardzo dobrej strony pokazali się w pierwszym tegorocznym meczu o punkty zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. Co prawda nie udało im się w Toruniu odnieść zwycięstwa, ale porażka 40:50, a przede wszystkim styl, w jakim tych 40 punktów udało się zdobyć, napawają optymizmem. Bardzo dobry debiut w ekipie wrocławian zaliczył Troy Batchelor (11 pkt).

avatar

Przed meczem nie bez powodu Spartan skazywano na wysoką porażkę. Wszak czekało ich starcie z jednym z głównych pretendentów do tytułu, mającym w składzie byłego mistrza świata, Tomasza Golloba. „Żółto-czerwonym” natomiast wróży się kolejny rok ciężkiej walki o utrzymanie w elicie. Faworyt mógł więc być tylko jeden.
O tym, że Sparta nie wybrała się na MotoArenę w celach krajoznawczych dobitnie zaświadczył już pierwszy bieg. Tai Woffinden, po wyśmienitym starcie, przez cztery okrążenia dzielnie odpierał ataki lidera i kapitana torunian, Chrisa Holdera. Australijczyk musiał uznać wyższość młodszego kolegi i pierwsze w sezonie trzy „oczka” trafiły na konto „Woffiego”. Dość niespodziewany przebieg miała gonitwa numer dwa, w której pod taśmą stanęli młodzieżowcy. O czołową lokatę bili się Łukasz Bojarski i Paweł Przedpełski, a daleko za nimi snuli się juniorzy o dużo bardziej uznanych nazwiskach – Malitowski i Pulczyński. Trzy punkty uzyskane w tym starcie przez wrocławski duet były jedynymi, które udało im się uzyskać w całym spotkaniu. Seria biegowych remisów została przerwana dopiero w szóstym wyścigu, wygranym przez gospodarzy 4:2. Gollob uporał się z Jędrzejakiem, a defekt motocykla zaliczył Zbigniew Suchecki. Bieg śmiało nazwać można pasjonującym, jednak kibice zasiadający na pierwszym łuku zrezygnowali z jego oglądania. Takie zachowanie towarzyszyło zresztą wszystkim biegom z udziałem Tomasza Golloba, którego obecność w Toruniu nie wszystkim fanom przypada do gustu.
Dwa kolejne mocne ciosy gospodarze wyprowadzili w wyścigach 9. i 10. Najpierw parę Unibaksu rozdzielił Tomasz Jędrzejak, a chwilę później Ward i Miedziński uporali się z Taiem Woffindenem, a przewaga torunian urosła do 8. punktów. Reakcja Sparty była jednak natychmiastowa – Jędrzejak do spółki z Peterem Ljungiem ograli podwójnie Golloba i Brzozowskiego i mecz znów był „na styku”. Bardzo ciekawy przebieg miała trzynasta odsłona spotkania. Trzech Australijczyków (Ward, Holder i Batchelor) jechało w ścisłym kontakcie niemal przez trzy kółka, gdy decydujący atak przypuścił „Dusty”. Wygrana 4:2 znów pozwoliła gospodarzom na chwilę wytchnienia i niemal zapewniła meczowe zwycięstwo. Przypieczętowali je już w czternastej gonitwie, remisując 3:3. Starcie najlepszych tego dnia żużlowców obu drużyn wygrał Tomasz Gollob, przed Batchelorem i Wardem, który stracił tym samym szansę na osiągnięcie kompletu punktów.
Pomimo porażki, wrocławianie zaprezentowali się w Toruniu bardzo pozytywnie. Nie odstawali od miejscowych ani na starcie, ani na dystansie, niejednokrotnie zdobywając cenne „oczka” po walce. Na pewno dla wrocławskich kibiców jest to spora dawka nadziei na to, że być może nie należy ich drużyny automatycznie stawiać w roli kandydata do spadku. Czy występ na MotoArenie był przypadkiem, dowiemy się najpewniej już w tym tygodniu. W czwartek – w Gnieźnie i w niedzielę na Stadionie Olimpijskim, gdzie rywalem będzie aktualny mistrz kraju, Unia Tarnów.

KONRAD
SYLWESTRZAK
Unibax Toruń:50
9. Chris Holder     9 (2,2,3,1,1)
10. Kamil Brzozowski     4 (1,1,1,1)
11. Adrian Miedziński     7 (w,0,2,3,2)
12. Darcy Ward     13 (3,3,3,3,1)
13. Tomasz Gollob     11 (2,3,3,0,3)
14. Emil Pulczyński     2 (0,1,1)
15. Paweł Przedpełski     4 (3,1,0)
Betard Sparta Wrocław: 40
1. Tai Woffinden     10 (3,1,1,2,3)
2. Peter Ljung     7 (0,2,2,3,0)
3. Tomasz Jędrzejak     8 (2,2,2,2,0,0)
4. Zbigniew Suchecki     1 (1,d,0,-)
5. Troy Batchelor     11 (3,3,1,2,2)
6. Patryk Malitowski     1 (1,0,0)
7. Łukasz Bojarski     2 (2,0,0)


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.