Nie samym Piastem Żmigród żyje...

, wtorek, 30 sierpnia 2011

… chociaż czwartoligowy klub piłkarski to duma miejscowych fanów. Na mecze futbolistów przychodzi regularnie 1000 kibiców, ale trudno im się dziwić. Dostali od Gminy nowoczesny obiekt, wyposażony w kryte trybuny, monitoring, najwyższej klasy pomieszczenia socjalne oraz boiska treningowe z murawą jak na Wembley.

avatar

3 września – tę datę w swoim notesie na czerwono     odznaczyć powinien każdy szanujący się kibic. Właśnie wtedy oficjalnie zaprezentowany zostanie obiekt Piasta Żmigród. Specjalnie na tę okazję przyjadą piłkarze Śląska Wrocław. O godzinie 15. rozegrają mecz sparingowy z MKS-em. Zażyłość obu klubów nie jest przypadkowo, bowiem kilku piłkarzy ze Żmigrodu w przeszłości reprezentowało barwy klubu z Oporowskiej, z tym największym na czele – burmistrzem Robertem Lewandowskim. Zbieżność imienia i nazwiska z gwiazdą Borussi Dortmund i reprezentacji Polski to czysty przypadek, ale włodarz miasta jest równie skuteczny za biurkiem, co „Lewy” na boisku. Za jego rządów Gmina poczyniła ogromne postępy, a sport dla lokalnych władz to priorytet. – Miasto partycypuje w funkcjonowaniu klubu, ale organizuje również lokalnej społeczności warunki do uprawiania innych dyscyplin – przekonuje Paweł Pilarski, pracownik Urzędu Miejskiego, a prywatnie… wiceprezes i bramkarz MKS.
Latem za piłką, zimą na łyżwach
W Gminie Żmigród jest tylko jeden Orlik. Za to jaki! Boisko piłkarskie – jako jedno z niewielu w kraju – wypełnione jest zielonym granulatem termoplastycznym, zdrowym i ekologicznym. Służy nie tylko miejscowym fanom kopanej, ale także grupom młodzieżowym Piasta Żmigród. Chłopcy zrzeszeni w klubie mają pierwszeństwo korzystania z boiska. – Wczoraj na przykład przeprowadzili trening. Ale oprócz nich, na obiekcie pojawiło się ponad 50 osób – cieszył się w ubiegły czwartek miejscowy animator. Ma on pełne ręce roboty. Mieszkańcy na okrągło korzystają z boiska wielofunkcyjnego. Zorganizowali własną ligą tenisa ziemnego, wieczorami rywalizują w meczach koszykarskich, a i siatkarskie pojedynki cieszą się sporym zainteresowaniem. Hitem jednak jest lodowisko, specjalnie montowane i rozkładane zimą. Gmina wydała na całą inwestycję 300 tys. zł, zakupując odpowiedni agregat chłodniczy i sprzęt potrzebny do zorganizowania gigantycznej ślizgawki. – Wiele osób zimą szaleje na łyżwach. Pobieramy niewielkie opłaty. 3 złote kosztuje wstęp ulgowy, a 5 normalny. Poza tym na miejscu można wynająć łyżwy – tłumaczy Paweł Pilarski.
Miejscowe eldorado

 


źródło: jasne że własne


Proste pytanie: 2 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.