...najlepszych lekkoatletów. Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej 2019

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 29 lipca 2019

W czwartek, 1 sierpnia czołowi polscy lekkoatleci pojawią się w Jeleniej Górze, aby walczyć w klubowych barwach o tytuł drużynowych mistrzów kraju. U podnóża Karkonoszy wystąpią m.in. Michał Haratyk, Sofia Ennaoui czy Paulina Guba, a po kontuzji do startów na 400 metrów powraca Jakub Krzewina.

avatar
Michał Haratyk wystąpi w rozpoczynających się w czwartek w Jeleniej Górze drużynowych mistrzostwach Polski (fot. archiwum PZLA)

Ponownie w Jeleniej Górze

Po dwóch latach drużynowe mistrzostwa Polski powrócą na Stadion Karkonoszy w Jeleniej Górze, gdzie wystąpi osiem najlepszych klubowych reprezentacji, które zgromadziły najwięcej punktów w rundzie wiosennej. W tym roku na starcie pojawią się takie ekipy jak AZS UMCS Lublin, który broni tytułu wywalczonego z przed roku w Inowrocławiu, AZS AWF Kraków, AZS AWF Warszawa, Podlasie Białystok, AZS Poznań, RKS Łódź, Agros Zamość oraz AZS AWF Wrocław. W programie zawodów przewidziano 20 konkurencji indywidualnych oraz sztafetę mieszaną 4x400 metrów. Stawką zmagań obok miana najlepszej klubowej reprezentacji w polskiej lekkiej atletyce, będą nagrody finansowe. Premia dla klubów wyniesie 80 000 złotych. Dodatkowo organizator zawodów zapewnił pulę 30 000 złotych dla najlepszych zawodników w każdej z rozgrywanych konkurencji indywidualnych. Nic dziwnego zatem, iż w Jeleniej Górze zobaczymy największe gwiazdy polskiej królowej sportu. Na start w tej imprezie zdecydowali się mistrzowie Europy z Berlina w pchnięciu kulą Michał Haratyk oraz Paulina Guba, na 1500 metrów pobiegnie Sofia Ennaoui, w biegu na 100 przez płotki ciekawie zapowiada się rywalizacja świetnie spisujących się w tym sezonie Karoliny Kołeczek oraz Klaudii Siciarz, na nietypowym dla siebie dystansie 100 metrów wystąpi Rafał Omelko w zespole AZS AWF Wrocław, a także dwukrotna młodzieżowa mistrzyni Europy z tego roku – Natalia Kaczmarek oraz medalistka z mistrzostw Starego Kontynentu z 2016 roku Joanna Linkiewicz. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 15, a wstęp jest bezpłatny.

IRENEUSZ BUCZYŃSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.