Na Partynicach zakończyli sezon

, poniedziałek, 24 października 2016

W niedzielę na Partynicach miłośnicy wyścigów konnych świętowali koniec sezonu. Po raz ostatni w tym sezonie dopingowali folbluty, araby i kłusaki francuskie. Tym razem oprócz profesjonalistów na torze zmierzyli się również amatorzy a wśród nich wychowankowie Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice.

avatar
Sezon wyścigowy zakończony został tradycyjnym Hubertusem (fot. archiwum Partynice)

Cała impreza przebiegała w biesiadnej atmosferze. Było wspólne śpiewanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek i myśliwski bigos. Miłośnicy aktywnej rozrywki mogli spróbować swoich sił w paintballa na specjalnie przygotowanej przez Fort Przygody strzelnicy.

Barbariska wygrała Nagrodę Cheval Francais
Wystartowała najgorzej, ale na celowniku była pierwsza – 5-letnia Barbariska powożona przez Tarasa Salivonchyka i trenowana przez Annę Frontczak-Salivonchyk wygrała najważniejszą gonitwę dla kłusaków francuskich, Nagrodę Cheval Francais. Wyścig poprowadziła Uxia d’Albret (R. Kieniksman), Barbariska zaczęła przesuwać się do przodu na przeciwległej prostej, w zakręcie była już na czele i szybko zyskała znaczną przewagę. Po wyjściu koni z zakrętu w pościg ruszyła Serenade du Betz (M. Kieniksman), ale Taras Salivonchyk do końca kontrolował sytuację na torze i pewnie poprowadził Barbariskę do zwycięstwa.

Derby
Derby kłusaków rozstrzygnęły między sobą dwa konie – Casino Maro powożony przez swojego trenera Romana Mateusiaka po trwającej przez całą finiszową prostą walce pokonał w celowniku Cestarinę (J. Svoboda). Trzecie miejsce zajęła zmęczona długim prowadzeniem Calliope Cass (M. Kieniksman).

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.