MP w LA: 14 krążków Dolnoślązaków

Aleksandra Szumska, środa, 17 sierpnia 2011

Po zeszłorocznym, bardzo udanym sezonie dolnośląskich lekkoatletów tegoroczne osiągnięcia mogą trochę zawieść kibiców królowej sportu. Za nami najważniejsza krajowa impreza, czyli mistrzostwa Polski. Jak poszło? Mamy 14 medali, ale przed rokiem było dużo lepiej.

Trzeba przyznać, że ten sezon dla Dolnoślązaków jest trochę pechowy. Kontuzje dopadły naszych najlepszych zawodników, m.in.: sprinterkę Weronikę Wedler, biegająca na średnich dystansach Sylwię Ejdys. W pełni formy podczas mistrzostw w Bydgoszczy nie był także dyskobol Piotr Małachowski. Mimo osłabionego składu, nasi reprezentanci na podium mistrzostw Polski stawali 14 razy. W sumie przywieźli 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych medali. Zdecydowanie najlepiej w naszej ekipie zaprezentował się czterystumetrowiec Śląska Wrocław – Marcin Marciniszyn. Pewnie zwyciężył w finale 400 m, ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 45,27 s. Tradycyjnie już wraz z kolegami ze Śląska Wrocław: Łukaszem Krawczukiem, Danielem Dąbrowski oraz Piotrem Klimczakiem wygrał również sztafetę 4x400 m. Warto wspomnieć, że w rywalizacji czterystumetrowców wystartował także nasz mistrz Europy młodzieżowców na 800 m – Adam Kszczot. Wśród pań na tym dystansie dobrze spisała się także zawodniczka AZS AWF Wrocław Joanna Linkiewicz. W finale z czasem 53,83 zajęła 3. miejsce. Swoją klasę potwierdzili także średniodystansowcy Śląska Wrocław. Tym razem mistrzem Polski został Bartosz Nowicki – 3:41,43, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Mateusza Demczyszaka – 3:42.20. Na dystansie o połowę krótszym tym razem jako pierwszy linię mety minął Marcin Lewandowski – 1:46,28 przed Adamem Kszczotem – 1:46,66. Warto dodać, że dla tego drugiego wynik uzyskany w Bydgoszczy był najlepszym w karierze. Trzeba przyznać, że wzajemna rywalizacja dobrze wpływa na rozwój kariery obu panów. Wracając do Dolnoślązaków, to na najwyższym stopniu podium stanęły także sprinterki wrocławskiego AZS AWF Wrocław. Dziewczyny na 4x100 m biegły w osłabionym składzie, bez Weroniki Wedler. Mimo to Ewa Zarębska, Milena Pędziwiatr, Joanna Linkiewicz i Martyna Świerczyk stanęły na wysokości zadania. Mistrzynią Polski została także dyskobolka Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice).

Proste pytanie: 2 + 1 =