MP w judo: wrocławianie na medal

Aleksandra Szumska, wtorek, 25 października 2011

Udane okazały się dla reprezentantów wrocławskich klubów mistrzostwa Polski seniorów w judo.

Po dwóch dniach rywalizacji nasi reprezentanci mieli na swoim koncie 7 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Na najwyższym stopniu podium w Opolu stanął w kategorii 100 kg Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław), który pokonał innego wrocławianina – Patryka Janika (Śląsk Wrocław). Oprócz Wójcika, mistrzowskie tytuły zdobyli także: Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław) – 81 kg Mateusz Rudnicki (Gwardia Wrocław). Srebrny medal wywalczył wspominany Patryk Janik. Na najniższym stopniu podium stanęli: Agnieszka Podkówka – do 78 kg, Łukasz Koleśnik (oboje AZS AWF Wrocław) oraz Kamila Wasek (MKS Juvenia Wrocław). Ostatniego dnia zmagań Dolnoślązacy dorzucili jeszcze dwa krążki. Mistrzem Polski w rywalizacji open został Łukarz Koleśnik, natomiast brązowy medal w kategorii 60 kg wywalczył Sebastian Janik (Śląsk Wrocław). Z trzema złotymi krążkami i jednym brązowym AZS AWF Wrocław zwyciężył w klasyfikacji medalowej klubów. Wśród pań na pierwszym miejscu znalazł się AZS AWFiS Gdańsk.