MP w judo: wrocławianie na medal

Udane okazały się dla reprezentantów wrocławskich klubów mistrzostwa Polski seniorów w judo.

Po dwóch dniach rywalizacji nasi reprezentanci mieli na swoim koncie 7 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Na najwyższym stopniu podium w Opolu stanął w kategorii 100 kg Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław), który pokonał innego wrocławianina – Patryka Janika (Śląsk Wrocław). Oprócz Wójcika, mistrzowskie tytuły zdobyli także: Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław) – 81 kg Mateusz Rudnicki (Gwardia Wrocław). Srebrny medal wywalczył wspominany Patryk Janik. Na najniższym stopniu podium stanęli: Agnieszka Podkówka – do 78 kg, Łukasz Koleśnik (oboje AZS AWF Wrocław) oraz Kamila Wasek (MKS Juvenia Wrocław). Ostatniego dnia zmagań Dolnoślązacy dorzucili jeszcze dwa krążki. Mistrzem Polski w rywalizacji open został Łukarz Koleśnik, natomiast brązowy medal w kategorii 60 kg wywalczył Sebastian Janik (Śląsk Wrocław). Z trzema złotymi krążkami i jednym brązowym AZS AWF Wrocław zwyciężył w klasyfikacji medalowej klubów. Wśród pań na pierwszym miejscu znalazł się AZS AWFiS Gdańsk.

OSZ

To już pół wieku!

Rafał Kubacki, Waldemar Zausz czy Edward Alkśnin. To tylko kilku zawodników wrocławskiej Gwardii.