Motyka i Adamek ratują honor

Maciej Szumski, niedziela, 19 maja 2013

W Gliwicach rozegrano trzeci już w tym sezonie Puchar Polski w szpadzie mężczyzn. Zawody były wyjątkowo mocno obsadzone.

Oprócz polskiej czołówki wystartowali w nich także czołowi zawodnicy z: Rosji, Ukrainy, Białorusi czy Rumunii. Prawdziwą gwiazdą był jednak Ruben Limardo – Wenezuelczyk, mistrz olimpijski z Londynu. Tak jak można się było spodziewać Limardo nie dał szans rywalom i w finale pokonał ukraińskiego szpadzistę – Anatoliya Hereya 15:5. Na ostatnim stopniu podium stanęli: Rumun – Ionut Trandafirescu oraz Białorusin – Artsiom Chartovich. W finałowej ósemce znalazło się tylko dwóch Polaków, i to dwóch zawodników z  AZS AWF Wrocław: Michał Adamek i Tomasz Motyka. Adamek ostatecznie zajął 6. pozycję, a Motyka uplasował się na 8. miejscu.