Mocna końcówka sezonu

, poniedziałek, 17 października 2016

Zacięta rywalizacja miała miejsce podczas Dnia Województwa Dolnośląskiego – przedostatniego dnia wyścigowego na Partynicach w tym roku.

avatar
W mininą niedzielę miało miejsce zamknięcie sezonu przeszkodowego (fot. materiały prasowe)

Piękna i szybka
Height of Beauty nadal w znakomitej formie – dwa tygodnie po, trzecim miejscu w Wielkiej Warszawskiej zdobyła Nagrodę Konstelacji. Z wygranej cieszył się trener i jeździec w jednej osobie Emil Zahariev oraz właściciel klaczy Zygmunt Sobolewski. Trzeba jednak dodać, że zwycięstwo faworytce nie przyszło łatwo. Podążająca w dystansie na drugiej pozycji Zarra (K. Maryniak) wyprowadziła stawkę na końcową prostą i kiedy wychodząca z dalszego miejsca Height of Beauty zrównała się z nią, obie klacze długo galopowały obok siebie. Dopiero w samej końcówce faworytka uzyskała nieznaczną przewagę. Na trzeciej pozycji finiszowała Nadworna (V. Popov) ubiegłoroczna zwyciężczyni Nagrody Konstelacji.

Finał czterolatków
Finałową rywalizację czterolatków w gonitwach z przeszkodami, Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wygrał Green Rocks pod Sertashem Ferhanovem. Trenowany w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego wałach przez cały dystans galopował na jednej z czołowych pozycji. W końcowej fazie gonitwy przyspieszył i uzyskał przewagę, którą utrzymał do celownika. Na drugim miejscu finiszowała Tasmania (A. Chopyk), która długo biegła na końcu stawki, trzeci był Tamas (M. Novak).

Nagroda Przewodniczącego Sejmiku
W Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego łatwo zwyciężył Langfuhr, który prowadził od startu do celownika. Dosiadał go Victor Popov, a trenuje Krzysztof Ziemiański. W walce o drugie miejsce Dacosse (A. Turgaev) pokonał klacz Franamanagh (B. Ganbat) z Niemiec, która nie czuła się najlepiej na dość miękkim torze.

Nagroda Portu Lotniczego
Czempionat płotowy 3-latków o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław pewnie wygrał Hades z Czech, trenowany przez Pavla Polesa, a do zwycięstwa poprowadzony przez Marcela Novaka. W dystansie konie galopowały zwartą grupą, tylko Hary Lou (R. Bens) tracił kilka długości. Przed wyjściem na końcową prostą na czoło stawki wysunął się Hades i stopniowo powiększał przewagę. W walce o drugie miejsce Douna (N. Loven) okazała się o pół długości lepsza od Kordyliusza (P. Pałczyński).

Zamknięcie Sezonu Przeszkodowego

Nagrodę Zamknięcia Sezonu Przeszkodowego łatwo i z dużą przewagą wygrał Taurito pod Marcelem Novakiem. Podopieczny czeskiego trenera Radima Bodlaka od startu podyktował wygodne dla siebie tempo, w końcówce przyspieszył i swobodnie odskoczył rywalom. Na drugim miejscu przybiegł Netto (D. Andres), a na trzecim finiszowała Intifada (A. Chopyk).

Zakończenie sezonu
Już za tydzień, 23 października, wyścigowy sezon na Wrocławskim Torze zakończy tradycyjny Hubertus. Nie zabraknie wyjątkowych atrakcji dla publiczności jak i jeźdźców. Będzie wspólna biesiada przy ognisku, bieg dżokejów, wyścigi konne na dystansie mili czy skok po lisią kitę. Na wrocławian czekać będzie również strefa rozgrywek paintballowych oraz szereg dodatkowych rozrywek.

RED


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.